Seker hamurundan kurabiyeler nasıl saklanır?

yolcu soruyor: 3

Kızlar, 40. Haftam doldu, hala dogum yapmadım. Sıkıntıdan kendimi el islerine ve mutfağa verdim. Bizim bir türlü gelmeyen yolcu için pazar gunü hosgeldin bebek kurabiyeleri hazırladım. Pisirdigim zencefilli kalp kurabiyeleri Seker hamuruyla süsledim. Sonra tek tek küçük naylon paketlere koydum ve organze kurdele ile paketleri sıkıca bağladım. hepsini bir tepsiye dizince çok cici oldular. İki gündür tepsi icinde oda sıcaklığında kapalı paketlerde duruyorlar. Bizim bebisin ne zaman gelecegi belli değil. Acaba buzdolabına mı kaldırsam kurabiyeleri. En iyi saklana sekli nasıl olur tavsiye verecek olan var mı? Ne kadar zamanda bayatliyor bunlar?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


gokselay

Merak etme bizimkinden biliyorum kuru yerde poşetin içinde bişey olmuyor. 


yolcu

Bu sorunun cevabını merak eden varsa tecrubemi paylaşayım kızlar, kurabiyelerden tam 1 hafta sonra doğdu bebeğim. Hastanede gelenlere ikram yaptık. Sonuc olarak ilk günkü kotirlihini komrumasa da taptazeydi hepsi. İyiki risk almisim :)


kuzum

Bizim pastamızın süsleri de şeker hamurundan ve pastamızı yapan bayan yıllarca biblo gibi saklayıp tozunu alabilirsiniz demişti. Salonda bibloların arasında duruyorlar.



Cevaplamak için Üye ol