Uykuuuu sorunu

nurturia soruyor: 2

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


aakin

sallamadan yatağında kendi kendine uyumaya alıştırsanız bir çözüm olur mu acaba. benim kızım da ani seslere falan uyanırdı hala da uyanır ama uykuya geçerken içinde bulunduğu ortam seslerini duymaz. sallayarak uyutunca  huzursuz uyuyorlar gibi geliyor bana.


fistikcik

Öncelikle büyüdükçe uykusu sorun olmaz, bunu belirteyim. Hatta 1 yaşından sonra gündüz uykuları uzadığı için daha kolaylaşıyor.
Ama sizin döneminiz uykuya geçişin zor olduğu bir zaman. Çevreye olan ilgi ve farkındalık artıyor, bulunduğu ortamdan uyku yüzünden ayrılmak istemiyor, aynı zamanda anneden ayrılık kaygısı da yavaş yavaş başlıyor. Hazırlanan dişler de uykuyu etkiliyor.
Eğer bebeğinizi doğduğu günden beri sessiz bir ortamda uyutmuşsanız buna alışmıştır ve ses onu uyandırır. Sesli bir ortamda uyumaya alıştırın yavaş yavaş. Bahçedeyiz demişsiniz, mümkünse pusetiyle birlikte bebeğinizi alın, açık havada bir yerde uyutun bebeğinizi. Çocukların oynadığı yerde olmak zorunda değilsiniz, bahçede herhalde onlardan uzak bir yer mutlaka verdır. Bebekler açık havada daha iyi uyurlar.
Her halükarda sallayarak uyutmaya devam etmeniz çok iyi bir fikir olmayabilir. Şimdi sallayabiliyorsunuz, ama 10 kilo olunca nasıl sallayacaksınız ? Kendi kendine uyumayı öğretmek en ideali, ama yapamıyorsanız en azından yanına uzanarak yatağında uyutmayı deneyin. Emziriyorsanız memede uyuması sallamanızdan daha iyidir.Cevaplamak için Üye ol