5,5 aylık kızımda asabiyet ve sinir başladı, normal mi?

srmeric soruyor: 6

Bugüne kadar çok neşeli, sürekli güleryüzlü ve kahkaha atmaya bayılan kızımda son birkaç gündür inanılmaz bir sinir durumu başladı. Sevmediği, hoşlanmadığı birsey yaptığımızda yada sıkılınca boğazından garip sesler çıkarıp bağırmaya başlıyor, bazen yumruklarını sıkıp kendini kızartana kadar yapıyor. Bunun sebebi nedir? Sizin de başınıza geldi mi? Umarım geçici bir durumdur:( pamuk kızıma neler oluyor ??

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ilkayoz

Evet benimde başıma geldi ve 13 aylık oldu hala gitmedi,huy haline geldi yani.Çok zor benim kızım,uyku ve yemek konusunda beni çok geriyor ve ben istemedende olsa ona sinirli davranabiliyorum belki bu tavrım onu bu hale getirmiştir bilemiyorum.Sinirli halini abartınca bende daha dikkatli davranmaya başladım ona karşı,mümkün olduğunca çok sevecen yaklaşın elbet birgün anlayacak.


srmeric

Evet ben de geriliyorum ve benim de davranışlarıma yansıyor olabilir. Öyle yaptıgı zamanlarda ilgisini dağıtmaya çalışıyorum. Tavsiyenizle daha sevecen davranmaya calışıcam, teşekkürler ilkayoz...


demirin_annesi

benim oglumda da bu aralar aynı tarif ettiginiz gibi bir sinir hali var.

ben de endişelenmeye baslamıstım,üstten 4 dişi aynı anda cıkıyor ondan olabilir diye düşünüyordum.

aynı durumda birilerini görünce rahatladım şimdi.


srmeric

umarım sebebi diştir ve biran önce geçer, teşekküreler demirin_annesi


sPetek

Diş çıkarmasından dolayı da olabilir ama büyük olasılıkla bu anna ve babanın davranışları ile alakalı olabilir.

Bazı zaman bende çıldırma noktasına gelebiliyorum. Sonuçta biz anneler çoğumuz uykusuzuz, stresliyiz ve kafamızda binlerce düşünce var. Tam bağıracak gibi oluyorum, bakıyorum karşımda ufacık bir bebek, bana muhtaç ve beni merakla izliyor, kendimi o zaman dizginleyip güler yüzle başka bir şeye odaklanmasını sağlıyorum.

Bence ona hep tatlı ve yavaş bir tonla konuş (sohbet esnasında), oyunlar oyna ve herşeyi anlatmaya çalış sakin bir tonla.

Benim kızımda 1 hafta evvel... 2-3 gün boyunca istediği olmadığı vakit çığlık atmaya başlamıştı ki nasıl çığlık... mahalle uyandıran cinsten :) Ben de o çığlık attığı vakit ona hep sakin bir tonla konuştum.. havadan sudan sohbet ettim. Beni ilgiyle dinledi ve 2-3 günden sonra bıraktı çığlık atmayı :)

Allah biz annelerin yardımcısı olsun...


srmeric

Evet spetek ben sakın biriyim aslında hiç bağıracak kadar sinirlenmiyor kızıma, nasıl kızarım zaten minicik bir bebek o daha. Ben de aynısını yapmaya çalışıyorum, sakin, sevecen bir sekilde ilgisini dagitip unutturmaya çalışıyorum. Umarım geçecek.Cevaplamak için Üye ol