bulantı

evcimik soruyor: 7

hamileligin 16. haftası. Bulantı problemi hala devam ediyor. napabilirim? tecrubesi olan var mi?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


pinece

Benim de içim dışım kraker, pilav, makarna ve peynir-ekmek oldu, yine de çok bir faydasını görmedim herhangi birinin...Daha sadece 8. haftadayım ve sanki aylar olmuş gibi geliyor...Sürekli midem bulanıyor-ve enteresan bir şekilde çıkartamıyorum..O yüzden daha da çok bulanıyor..Bir de geniz akıntım var-sanırım o da arttırıyor bulantımı...Sürekli şükrediyorum çok daha kötüsü olabilirdi diye-ki sizlerin anlattıklarınızdan da bunu görüyorum...Ama yine de çok sıkıcı bir dönem...Allah kuvvet versin hepimize...


eminEnes

benm bulantı 6. haftada başlayıp 10. haftada bitti...kraker makarna çok yedim...
beni asıl delirten mide yanması oldu..hala çekiyorum süt ii geliyor dediler içtikten 5 dk sonra yanma başlıyor...gaviscon içiyorum dun akşam pek işe yaramadı..kısa zamanda kurtulmayı ümid ediyorum..ben biraz asabiyimdir bu durum ortaya çıkınca kötu oluyorum bebeğe zarar vereceği içinde üzülüyorum ...


pinece

Ben de çok gergin oluyorum bulantı arttıkça...ama sabretmekten başka pek yapabileceğimiz birşey yok sanırım...Gaviscon'u düzenli içersen belki iyi gelebilir.İlk hamileliğimde epey işe yaramıştı bende..


eminEnes

aslında bayramda deli gibi yedim hiç bişiim yoktu..çalışıyorum ben acaba burdaki yemektenmi oluyor diyorum ama ablamız da ev yemeği yapar gözümün önünde herşey..dediğin gibi düzenli içmeliyim belki :))


19042009

Hiçbir şekilde yemek yiyemediğim ve sadece serum ile beslendiğim için doktorum bu ilacı verdi. hiçbir sakıncasını da görmedim. tam tersine bu ilaç sayesinde yemek yiyebildim ve kendime geldim. eğer benim gibi çok şiddetli bulantılar ve kusmalar yaşıyorsan, yemek yiyemiyorsan doktoruna danışıp bu ilacı kullanabilirsin. ben hiçbir yan etkisini görmedim. tabi ki doktorun kararı daha önemli. danışmadan kullanmamak lazım.


septik

Ben de hamileliğim boyunca midemden çektim.Bulantı ve kusma nedeniyle beslenemediğimden defalarca serum takıldı.Zofer kullandım.Çok zorunlu olmadıkça dr lar vermek istemiyor.Zira kemoterapi gören hastaların bulantısını baskılamak için üretilmiş bir ilaç.dr değiştirdim ve renee isimli şurubu kullandım.Bulantı hissi birazcık olsa da kusmalarımı kesti.


pdagli

bende kızımda çok kötü olmuştum.doğumumdan sonra geçti.sürekli öğürtü ve kusma vardı.ekmek ve beyaz leblebi iyi gelmişti.alah yardımcın olsun çok zor.ben hayatımdan bıkmıştım:))))
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Okulda şiddet ve kızımda çiş kaçırma sorunu 2

galaksi2 5Y
Son: HOPELESS,

Kucakta uyuma!imdat! 5

Boğazda kızarıklık 0

Parmak emme 3