Kaynatılmadık su

Zumrut_Mert soruyor: 10

 bebeklere damacana sular kaynatmadan verilebilirmi ve ya ne zaman verebiliris?

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


nnunnis

Hayat bebek suyu var onu 6. aydan sonra kaynatmadan verebilirsiniz.Damacana sularını 1 yaşına kadar kaynatıp verebilirsin ama kaynayınca içindeki mineraller de ölür.


smurfette

ben hic kaynamis su vermedim.


ozlemdevrim

Ben de hiç kaynatmadım..


Zumrut_Mert

nnunnis  illaki hayat bebek suyumu olması gerekyo damacana yanı kaynatmadan olmazmı diyosunuz ?


praticus

8 aylıktan itibaren eriklinin damacana suyunu kaynatmadan kullanıyorumayb

Damacana suyunu kaynatarak verebilirsiniz, Hayat Bebek suyunu bilmiyorum, ama yukaridaki annemiz kaynatmadan verilebilecek tek suyun Hayat Bebek oldugunu soylemis.


iflah_olmaz

biz erikli kullanırız.1 yaşına kadar kaynatıp ılıtıp veriyordum.şimdi kaynatmadan veriyorum.


nnunnis

Ben oğluma 6.ayına kadar damacana suyunu kaynatıp verdim sonra doktorumuzun da önerisiyle hayat suyu kaynatmadan verdim.Arkadaşların da dediği gibi damacana sular çok olduğundan hemen tükenmiyor ve tazeliği gidiyor.Damacana suyunu tabiki de kaynatıp verebilirsin ama suyun tadıda değişiyor zaten.Hayat bebek suyun dışında güvendiğin diğer markalardan az miktar olanları alıp kaynatmadan verebilirisin böylece bebeğin içindeki minarellerden de yararlanmış olur.Damacana dediğimiz 20 lt lik suları hemen tüketemediğimiz için bekliyor oysa bebeğine 0,5 lt yada 1 lt sulardan alırsan kısa zamanda tüketmiş olursun.Ben hala kahvaltı ve muh. leri damacana suyu kaynatarak yapıyorum ama içmek için bebek suyu veriyorum.Zumrut_Mert

nerden alyossunuz bu bebek sularını ben alayım  o zaman


MCA

govher benim açtığım konuda su mevzusu epey tartışılmıştı. ben doktorumuzun da tavsiyesi ile cam şişe pınar veriyorum arık kızıma. (kaynatmadan) bahsedilen bebek suyu plastik şişede olduğundan BPA tehditi var.

http://www.nurturia.com.tr/questions/416c408d-2029-4a19-8024-a07100de991d/1/su-ile-ilgili-birkac-soruCevaplamak için Üye ol