Ev dışında ek gıda

berkim soruyor: 9

arkadaşlar merhaba..bu haftasonu şehir dışına çıkmak zorundayız 1 hafta otelde kalıcaz..orada ek gıda sorununu nasıl çözebilirim..kahvaltı bir şekilde tamam da çorbalarını,meyve ve yoğurtlarını nasıl halledeicem sonuçta yoğurdu ev yapımı falan olmayacak..bu konuda tecrübesi olanlar varsa bilgilerinizi bekliyorum lütfen..

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Bona

ben bu gibi durumlarda milupanın kavanoz mamalarından alıyordum yanıma , çok sağlıklı mı hayır , ama 2 günlüğüne zararı olduğuna da inanmıyorum..tabi bu annenin tercihine kalmış bir durum..
Bazı arkadaşlarım da evde yaptıkları çorbaları minik kavanozlara koyar yanlarında taşırlardı , illa ev yemeği olsun derseniz bunu uygulayabilirsiniz..


jildando

bende hazır kavanozlardan alıyorum, yoğurt olarakta gene kucuk kutu normal yoğurt, yada sutaş bebe yoğurdu alıyorum.
Eger kendiniz yapacaksanız bozulmaması için pastorize edebilirsiniz. O zaman normal oda sıcaklıgında durur, buzdolabına ihtiyacınızda olmaz, ısıtmadan normal sıcaklıktada yedirebilirsiniz cok mecbur kalırsanız. Nasıl yapıldığını bilmiyorsanız eger anlatabilirim.


berkim

bona-dea 2 günlüğüne olsa zaten problem olmaz ama 1 hafta kalıcaz o yüzden biraz stres yaptım birde ilk defa gidecez berkle birlikte  neler yapacağımı bilemiyorum..zeynepalp teşekkür ederim bilgilerin için gerçekten yardımcı oldun..


berkim

hduran şu yoğurt olayını anlatabilirsen sevinirim...Bona

berkim ben haftasonu şehir dışına çıkıcaz kısmını görmüşüm , bir hafta otelde kalacağız kısmını kaçırmışım :)
o zaman hiç endişe etmene gerek yok , artık otellerde çocuk menüsü de çıkıyor..
biz batu ile ilk tatilimizi batu 7 aylıkken yaptık , zaten onlara özel çorba yapıyorlar , buharda pişmiş sebzeler de oluyor , meyve kısmı için zaten otelden her istediğini tedarik edebilirsin..
geriye yoğurt kalıyor , onu da ya danone bebek yoğurdu yada makinayı yanımda taşırım dersen makina ile çözebilirsin ki arkadaşlar da aynı şeyi söylemişler zaten :)


Defnemveannesi

ben de bebeğim 8 aylıkken 3 günlüğüne bir otelde kalmıştım. mamasını hazırlamak için yanımda kettle götürmeyi düşündüm sonra otelden tedarik edebilirim diye düşünüp vazgeçmiştim. orda da otelde odada bu tür elektrikli aletlerin yasak olduğunu söylemişlerdi ama mutfakta kaynatılan suyu termosa koyarak bu sorunu halletmiştim.(termosta götürmüştüm)
meyvelerden püre yapmıştım(cam rende götürmüştüm)
otelde malesef bebeklere hitaben haşlanmış sebze ya da çorba yoktu. normal çorbalarda kullanılan yağdan tedirgin olduğum için vermemiştim. yanımda bir kaç çeşit yemek götürmüştüm buzdolabında 2 gün durabiliyor zaten. onun dışında milupa ve hipp kavanoz çeşitleri. 3 gün olduğu için sorun olmamıştı. ben de otel mutfağından rica ettiğinizde sebze yemekleri ve çorbalara yardımcı olacaklarını düşünüyorum. kızım denize ve gezmeye bayılmıştı. size de iyi eğlenceler.


berkim

bona-dea teşekkürler şimdi rahatladım..daha önce gittiklerimde berk olmadığı için hiç dikkat etmemişim bebek içi çorba yada sebze yemekeri olduğuna umarım vardır..askitop,oykununannesi sizede teşekkürler bilgileriniz çin çok yardımcı oldunuz..şu arçeliğin tek gözlü ocakları var evde aslında onu götürmek mantıklı olacak herhalde bide su ısıtıcısı..sebzelerimde var dondurucuda ama tabi onları oraya götürmek de zor iş bakalım ya inşallah problem yaşamayız..çünkü keyfimiz için onun beslenmesinden geri kalmsını istemiyorum gerçi tatil için değil eşimin işindn dolayı gidiyoruz bana ve berkede bir değişiklik olur diye bakalım umarım değer..


serapipek

eğer su ısıtıcısı ağır gelir ve çok yer kaplar dersen kahve makinası önerebiiirim bi arkadaşts gördüm premier marka almış tatil için, su ısıtmak için ideal bende almayı düşünüyorum..


berkim

teşekkür ederim serapipek..şuan oteldeyiz 3 gündür..yanımda ıstıcı ve bir bavul hazır mama getirdim ama hiçbirine gerek kalmadı sadece akşam yemeklerinde aldığım kavanoz sebze çorbalarını kullanıyorum..diğer zamanlarda otelde hiç problem yaratmadı berk çok güzel yiyor çok şükür sorun yaşamadık..sabah kahvltısını normal yapıyor öğlende püre yoğurt yiyor rahatız yani..herkese teşekkürler..


Cevaplamak için Üye ol