2 yaş uykusunda bozulma

ozgemm soruyor: 2

Kızım 21 aylıkken memeyi bıraktı ve ondan sonra uykularımız düzelmişti. Sadece sıkıntısı olduğunda 1 kere kalkıyordu, su içip devam ediyordu. Ama yazları annemlere gidiyoruz ve elisa kalmaya başladıktan 1 ay sonra 3,4 kere uyanıp su içmeye başlamıştı. Bayramda da seyahatteydik ve döndüğümüzde de devam etti bu uyanmalar. 2 yaş sendromuna girdik biz ama sebep bu mu blmiyorum. Bütün dişlerimizde çıktı, o problemde yok.
  Bu yaşın getirdiğimidir? ama ben bu yaşlarda düzene girer diye biliyorum.
  Bu arada da 3 haftadır lenf bezleri şişip iniyor, iyice bozulmasına etken midir sizce?

  Of çok zor akşam uykusunu alamamak, asıl ben kızım akşam uykusunu böyle uyuduğundan sanki huzursuzmuş , benle ilgili bir sorun mu var diye düşünmeye de başladım. Bütün gün de beraberiz, bana çok düşkün. 

 Tecrübeli anneler yardım lütfen........ 

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


egenin_annesi

aynı sorun bızdede var.hemde 3 yıldır...uyuyamıyorum va cok yoruluyorum.ılk 2 yıl belkı ınanmayacaksınız ama gecelerı hıc uyumuyordu.sureklı aglıyordu.emerken aglaması duruyordu.butun gece emıyordu.son aylarda gece uyanmaları 1-2 ye ındı.ama sabahları hala 7 de uyanmaya devam edıyoruz.buna bıle sukreder hale geldım.moralını bozma.nekadar yoruldugunu anlayabılıryum ama gececek.oglen uykusu varsa o uyudugunda dınlenmeye calıs.


ozgemm

Aynen Yasemin ya, ne olacak böyle bilmiyorum. Rüyasında sürekli sayıklıyo ve bağırıyor. Onun için üzülüyorum, çocuk huzursuz diye. Gece bazen 1 gibi uyanıp bu şekilde saat tekrar 4 lerde uyuyor. Düzen denen şey kalmadı. umarım bir an önce biter bu sıkıntılar......Cevaplamak için Üye ol