Kış hastalıklarına koruyucu önlem ??

hayatto soruyor: 10

Havaların yavastan sogumaya baslamasıyla beraber 1.5 ay içinde 4. kür antibiyotiğimizi alacak duruma geldik. Sürekli bogazına vuruyor ve antibiyotiksiz kurtulamıyoruz .

Bebekliği gayet saglıklı gecen bir cocuk oldugu ve sık antibiyotik durumu canımı cokca sıkmaya basladı acıkcası . Krese gidemiyor , zaman zaman ben işten izin almak durumunda kalıyorum , kısacası günlük düzenimiz sekte de vuruyor bu iş. Ailemden uzak yasıyor olmakta cabası.

Umca gibi damlalar pek işe yaramıyor artık muhtemelen yas itibarı ile.

Bogaz enf. ve gribal durumlara karsı koruyucu olarak neler yapıyorsunuz , yada baslangıc seviyesinde durumu kurtarmak için ?

Arı ürünleri duyuyorum , propolis , promal veya prolu hede hödöler :))) Bunlardan kullanan , fayda gördüğüne inanan anneler var mı aranızda ? Kızım 4 yasa yakın bu arada ..

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


mert_mert

birde avmlerde top havuzları oluyor aman diyorum..o toplara basıyorlar ağızlarına değiyor.kadir has çoçuk dünyasının çoçuk bölümü vardı..çoçuk ordan bir mikrop kaptı anlatamam..yüzü sivilce doldu iltihaplı boğazı da aynı şekilde.kaç tane doktora götürdüm cildiye ayrı boğaz ayrı kulak ayrı..sonra düşündümki oraya gelen araplar türkler yaz ayıydı.ebevynlerde girebiliyor içeri ayakkabısını çıkaran dalabiliyor bir nevi...top havuzuna oyun yerlerine halılara heryere basıyorlar..büyük ihtimal ayaklarındaki ter pislikten çoçuk mikrop kaptı..bir daha ne oraya nede o tarz b,ryere götürdüm..mikrobun hası buralarda kaynıyor..ve öle bir mikropki çok zor atlatıyor .kışın daha kötüdür bu tarz yerler..avm ye gidersekde biz sadece boş alanlarda mağaza yerlerinde koşturuyoruz o katlara çıkarmıyorum..


_yasemen_

slm bnm oğlumda da boğaz enfeksiyonu geçiriyordu bu sene henüz olmadı 2-3kere olur gibi oldu şükür olmadan atlattı.bunun nedenini 1tek şeye bağlıyorum propolmar şurup kullanıyoruz çok gzl bitkisel bir ilaç.çokfaydasını gördüm.ciddi anlamda bağışıklığını güçlendirdi..tavsiye ederim


mert_mert

mar kadir has bir git istersen :)) eminimki sende hasta olucaksın..


iflah_olmaz

hastalıklardan korunmak için beslenmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum.bir de ben iyi korurum oğlumu.rüzgardan korkarım genelde.çok kalın giydirmem zira terlemek en büyük hastalık nedeni kışın bence.

 

 


nilinmasali

bu bayram arifesi mecburiyetten ötürü bir avm ye girmek zorunda kaldım,girdiğimde hiçbirseyim yoktu,çıkarken boğazım yanıyordu,tüm bayramı hasta gecirdim,ha bu kadar cabuk etki edermi,öncesindede cok yorgun bir dönemimdi oda tetiklemiş olsada bence etti,avmler kısın korkunç yerler:(,terlememesi ve hava soğukta olsa günde en az 45 dk sını sokakta gecirmesi benim içinde önemli..hayatto

O surubun kullanyımı hakkında bilgi istiyorum işte ben ..ipekkusgoz

Bu ilacı değil ama bala limon sıkıp veriyorum oğlana.Manuka balı bulup üzerine limon sıkarsanız benzer fayda sağlarsınız diye düşünüyorum.Manuka balı çok şart mı onu bilemiyorum ama.Bence kalitesinden emin olduğunuz bir bal da çare olur sanki.tuntibo

İlk cevapları okudum, tekrar olursa kusura bakmayın. Ne kadar güzel şeyler yedirip içiriyorsunuz çocuklarınıza. Ama anlayamadığım, sizin çocuklar bunları nasıl yiyor içiyor? Bendekinde kesin bir sorun var :) Karabiberi, zencefili bırakın, henüz hayatımda hiç 1  kaşık bal yediremedim. Zar zor ekmeğin üstüne gözükmeyecek şekilde sürersem, canı isterse yer. Hiç mi çocuklarınız ben bu garip şeyi yemem, hele hele kahvaltıdan önce demiyor. Çok şanslısınız :)


tuntibo

Mar kesinlikle haklısınız, alışkanlıkla ilgili. Ben de dolmayı baharatlı yerim ama benim bahsettiğim"karabiber, sarımsak, zencefil" ezip, üzerine limon sıkıp vermek gibi karışımlar aslında. Dediğiniz gibi ben kendim de böyle bir karışımı kaşık kaşık yiyemem, herhalde o yüzden oğlum da yemiyor. Böyle bir karışıma çocuk hayır demiyorsa, gerçekten helal olsun ona :) Cevaplamak için Üye ol