Kış hastalıklarına koruyucu önlem ??

hayatto soruyor: 3

Havaların yavastan sogumaya baslamasıyla beraber 1.5 ay içinde 4. kür antibiyotiğimizi alacak duruma geldik. Sürekli bogazına vuruyor ve antibiyotiksiz kurtulamıyoruz .

Bebekliği gayet saglıklı gecen bir cocuk oldugu ve sık antibiyotik durumu canımı cokca sıkmaya basladı acıkcası . Krese gidemiyor , zaman zaman ben işten izin almak durumunda kalıyorum , kısacası günlük düzenimiz sekte de vuruyor bu iş. Ailemden uzak yasıyor olmakta cabası.

Umca gibi damlalar pek işe yaramıyor artık muhtemelen yas itibarı ile.

Bogaz enf. ve gribal durumlara karsı koruyucu olarak neler yapıyorsunuz , yada baslangıc seviyesinde durumu kurtarmak için ?

Arı ürünleri duyuyorum , propolis , promal veya prolu hede hödöler :))) Bunlardan kullanan , fayda gördüğüne inanan anneler var mı aranızda ? Kızım 4 yasa yakın bu arada ..

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


smmm06

gurseli aynı şeyi bende yazdım benim oğlumda hayatta yemez bu karışımları kendi isterse balı pekmezi yer ama oda kendi isterse öyle düzenli her sabah ye desem de yemez ama marında dediği gibi alışkanlıkla alakalı bebeklikten verseydik  eminim yadırgamazdı tabi iştahında etkisi çok fazla kimi çocuk bizimki gibi az iştahlı olabiliyo mesela oğluma değişik bi yemek yapıyım bu da farklı bişey acaba ne diye merak edip ağzına bir lokma sokmaz o yüzdende bu karışımlar bizim için pek bişey ifade etmiyo ya ağzına zorla 1 kaşık sokcam yutarsa yutcak yada çıkarcak yada yemiycek bunları


tuntibo

Tabi iştahsız olunca önüne köfte koy yemiyor, karışımları tabi ki yemeyecek. Çocuğa zorlana 1 kaşık böyle bir şeyi yedireceksen de, benim fikrim hiç yemesin daha iyi. Sonra başka yemeklere de inatlaşmaya başlıyor. Ama kendiliğinden yiyorsa ne güzel.


ipekkusgoz

mar, ben yine de sizin gibi zencefille çok tanışıklığı olmayan aileler için linkteki yazıyı paylaşmak istiyorum. Ben de zencefilin yararlarını bilmeme rağmen vermiyorum oğluma.Gerçi siz 6 aylıktan beri yani 1 yıldır veriyormuşsunuz sorun olmamışsa ne güzel. Belki öncesinde de o şekilde beslendiğinizden muhtemelen anne karnındayken tanışıklığı oldu bebeğinizin.Ama 2 yaş altında dikkatli kullanılmalı diye düşünüyorum tedbir olarak.

http://www.lezzetvadisi.com/meyvalarin-faydalari/zencefilin-faydalari.html
Cevaplamak için Üye ol