doğum sonrası ağrılarım

aytude soruyor: 2

Doğumdan beri parmaklarımda, eklemlerimde ağrılar var. Sabah kalktığımda kendimi yataktan zor topluyorum. Özellikle el parmaklarımın eklemleri cok ağrıyor. Tabii ki çalışıyor olmamın, yardımcımın olmamasının yorgunluğu var fakat öyle yorgunluk ağrısına benzemiyor. Test yaptırdım fosfor fazla cıktı ama doktora gösteremedim sonucu.
 Sütümü, yoğurdumu, peyniri kesinlikle ihmal etmem. Kendime iyi bakıyorum. Hamilelik başlangıcına göre 6 kilo kadar fazlam var.
Bu ağrıların sebebi ne olabilir, siz yaşadınız mı?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Aysegul_

Benim de çok ağrıyor aynen, en çok dizler, ayak bilekleri, el bileklerinde var bir de el pamaklarımda. Ben ayak bileklerini doğumdan sonra aşırı hareketsizleşmeme (hep evdeydim), diz ağrılarını bebeği emzirirken altını değiştirirken ve uyurken dizlerimi bükmeme, el bilek ağrılarını ise çocuğu taşımaya bağladım, bir de genel olarak kilo artışına, benim de 8 kilo fazlam var.  :) FTR'ye bir türlü gidemedim. Şu an biraz azaldı ağrılarım, taşındığımdan beri yürüyüş yapmaya başladım, artık dizlerimi de kırmıyorum, el bilek ağrılarım ise devam ediyor. ama sen daha hareketlisindir çalıştığın için. emzirdiğimiz için belki kalsiyum eksikliği filan oluyordur gıda yetmiyordur, takviye filan mı gerek acaba.??


EmineKartal

Abimin esinde de dogumdan kisa bir süre önce baslamis, sonrasinda da devam etmisti bu karpal tünel sendromu. hatta dogumdan önce elleriyle kasik, bardak falan tutamaz olmustu. dogumdan sonra zamanla hafifledi. bir müddet eli bagli dolasti ama o da fazla dayanamadi. doktor agrilari dayanilmaz olursa ameliyat yapmayi öndermisti; ama ameliyat da olmadi. aradan 7 yil geçti bir daha hiç agrilarindan bahsetmedi, sanirim zamanla iyice hafifledi.
sirt ve bel agrilarina gelince, benim de evde oldugum ilk 4,5 ay çok fazla agrim oluyordu ve emzirmeden kaynaklandigini fark etmistim. her sabah 40 dk veya 1 saat pilates yapip özellikle sirt hareketlerine agirlik vererek o çok ciddi agrilarimdan kurtuldum. sonra ise baslayinca emzirme srürem azalinca sirt agrilarim da yavas yavas gitti.Cevaplamak için Üye ol