37 yaş hamilelik, karar veremiyorum!!!!!

ponyy soruyor: 5

Arkadaşlar günaydınnn.. 37 yaşındayım. oğlum 5 yaşında. bugune kadar 2. çocuk fikrimiz yoktu,eşim istemedi ayrıca. ilk çoçuğumuzda bakıcı sorunumuz çok oldu. çok zor dönemler geçirdik. evliliğimiz çok etkilendi.çok yorulduk. şu an her yönden rahata kavuştuk. oğlum kreşe gidiyor. 2. çocuk için karar vermeye çalışıyorum. yaşımda artık geçiyor. yeniden başa dönmek beni korkutuyor. uykusuz gecelerden de korkuyorum açıkçası. ve yaşımdan dolayı da korkuyorum. sağlıklı bir çocuğum olur mu korkusu da cabası?? bi tamam diyorum yapalım , bi vazgeçiyorum. ne dersiniz değerli fikirlerinize ihtiyacım var:)) doğum sonrası eve kapanma ve kilolar dağılıyorum. tam kiloları vermiş hayata dönmüşken bilmiyorum????

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


yie

kızımı 40'ımda dünyaya getirdim..çok şükür sağlık sorunumuz olmadı..37 yaş bu açıdan endişe edilecek bir yaş değil bence, tıp o kadar ilerledi ki.. geç doğumun bir nevi gençlik aşısı olduğu söylenirdi, kesinlikle doğru :)) siz diğer konularda odaklanın bence karar vermek için..yaşınızda hiç sorun yok :))


ponyy

teşekkürler  ...  kafamda biraz daha netleştirdim.  en azından yaşı çok sorun etmiyorum artık.  hayırlısı bakalım:))


ponyy

arkadaşlar ben henüz karar veremeden sanırım 2. bebeğim yola çıktı. test yaptım 2. çizgi silikti gecikme 1 gündü yarın tekrar yaparım. içim bir tuhaf arada derede duygular hayırlısı


CokBilmis

:))) Çok sevindim.


ponyy

 

  kan testi yaptırdım gerçekten  hamileyim arkadaşlar.

karar verememiştim , sağlık kontrollerimi bile yaptıramadım. ilkinde  bebişim gelmeye kararlıymış demek ki...

 

kimselere söylemedim daha......  şaşkınım 
Cevaplamak için Üye ol