gece beslemeyi kessem mi?

dennis soruyor: 4

Selamlar;
Burada da pek çok kez yazdığım gibi kızımın kilo problemi var (doktorlar öyle diyor): yaşına girmek üzere ve 8 kilo civarında. Pek çok test yapıldı, bir problem çıkmadı çok şükür, sonunda "yapısı böyle" demek zorunda kaldı doktorlar da. Benim şimdiki sorum şu ki, aylardır kızım talep etmemesine rağmen gecede iki kez mama veriyorum kilo alımı daha da kötüye gitmesin diye, ama o uyku arasında bazen içiyor bazen içmiyor, içmediği zaman zorlarsam ağlayarak uyanıyor. Dediğim gibi ben vermezsem 10-11 saat hiç beslenmeden uyuyabiliyor ya da en fazla bir kez uyanıp 90 cc falan içip geri uyuyor. Sizce ne yapayım, bir süre daha geceleri ben teklif etmeye devam edeyim mi yoksa bırakayım kendisi isterse mi uyansın? Yanlış anlaşılmasın, bunu kesinlikle kendi uykum için istemiyorum, o süt içtiğinde ben o kadar mutlu oluyorum ki içeceğini bilsem her saat başı hiç gocunmadan kalkarım. Uyku arasında içtiği sürece teklif etmeye devam edeyim diyorum ama son zamanlarda süt yerine su biberonu ile kandırıp son anda sütü veriyorum ağzına, süte asla ağzını açmıyor çünkü (gözü kapalıyken biberonların içindekinin ne olduğunu nasıl fark ediyor onu da anlamıyorum - ki biberonlar aynı), içerken de ıhlayıp duruyor; acaba psikolojik olarak bir sorun olur mu yani çaresizlikten - itiraz etmeye gücü olmadığından mı içiyor, kötülük mü ediyorum (ben olsam nefret ederdim böyle kandırılmaktan çünkü) diye düşünmeden de edemiyorum??? Bazen ona bile kanmıyor, ağlayıp kendini kucağımdan atmaya çalışıyor, uykusu bölünüyor; gece sütünü kestiğimde kilo alımı iyice kötüye giderse ne yaparım diye düşünüyorum, bla bla bla...
Kısaca siz benim yerimde olsanız ne yapardınız? 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


zehra

Ya dennis, oyle yazmissin ki uzuldum. Evet zorla aliyorsa birakmalisin bence :( yemek hep zorla yaptigi birseye donusebilir gibi... sabah ac olursa daha iyi kahvalti yapar belki? Kolayliklar dilerim.


deryaninkuzusu

Üzüldüm canım, ama bebek sağlıklıysa üzerine gitme.kimi bebek iştahlı olmayabiliyor.KEza benim kızım 5 aylık oda sınırda kilo alıyor.çok şükür sağlıklı, bu sebeple kafama çok takmak istemiyorum.Sende tüm tetkikleri yaptırmışsın çocuğun isteği bu sanırım.Gece uykusu bölünmeden uyusun birde böyle dene belki kahvaltılarını daha keyifli yer.


kem

gerçekten zor bir durum ama zorlamamalısınız küçükken annelerin zayıf diye peşinden koşturduğu pek çok kişi ileride fazla kilo problemi yaşıyor .bende zehra gibi düşünüyorum gece sütünü ksersen sabah kahvaltısını iyi yapar süt çok tok tutan bir besin çünkü .böylece daha iyi kilo almasını bile sağlayabilirsin.


aysegulozcan1503

Dennis kizinin ayı bütün bir gece beslenmeden uyuyabilecek fizyolojide.çünkü benim kizimla aynı aydalar bende gece beslenmesini doktor tavsiyesi ve onayı ile kestim.bosuna yavrunu Zorlama hem unutma ki uyku da bebekler için çok büyük bir beslenme kaynağı.arkadaslarinda dediği gibi kalorili bir sabah kahvaltısı hazırla ceviz,siyah kuru uzum,fındık falan..bu sekilde o da daha istekli olur bence..Cevaplamak için Üye ol