çalışan annelerde anne sütü

ftmozt soruyor: 3

acaba günlük ne kadar süt sağsam yeterli olur acaba oğlum için**** medelanın 150 lik saklama kaplarıyla. fikri olan varmı! ek gıdaya da geçtik.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ediluj

evdeysen şuan bebek emdikten sonra kalanı sağ,yok çalışıyorsan 3-4 saatte bir ne kadar geliyorsa sağıyorum..Miktar sorun değil:))Ek gıdaya geçince  en az 500 cc anne sütü alması gerekliymiş.500 cc nin altına düşmemeye çalışıyorum ama arada mama verdiğimde oluyor.İŞyerinde sağdığım 200-250 cc yi geçmiyor benim.


ayseguller

ben derimki sağabildiğin kadar sağ 50-100 farkettmez süt saklama poşetine depola gerektikçe oradan çekersin


taburcu

İşe başlama vakti gelince her annenin aklı bu sorulara takılıyor. Öncelikle süt üretimin devamını sağlamak için her 3 saatte bir iki göğsünüzü de, göğüsler tamamen boşalana kadar sağmalısınız. Her annenin süt üretim miktarı farklıdır. Eğer bir göğsünüzden 60 ml sağıyorsanız, bebeğiniz o göğsünüzden 90 ml içiyordur. Sağımda elde edilen miktar genelde göğsünüzdeki sütün 2/3'üdür. Tüm gün boyunca yapacağınız sağım bebeğinizin günlük tüketimini karşılamayabilir ama eksik miktarı bakıcınız ek gıdaya başladığınız için ek gıda ile tamamlayabilir. Ben bebeğim 4 aylıkken işe başlamıştım. Ek gıdaya geçmemiştik. İlk günler 3 sağımdan 270 ml sağabiliyordum ama bebeğime bu miktar yetmiyordu. Bende bebeğim uyuduğunda bir sağım daha yapıyordum. Cevaplamak için Üye ol