Bebekte kafa gelişimi geriliği

lcccl26 soruyor: 1

İyi günler
Eşim 30 hafta 3 günlük hamile bugün devlet hastanesine ayak bileklerinde şişme nedeniyle gitti.Doktor ultrasonlada bebeğe bakmış 30 hafta 3 günlük fakat vücut ölcüleri 31 hafta karın bölgesi 28 hafta ama kafa gelişimi 26 haftaymış yani 4-5 hafta geriden geliyor.Yarın için detaylı ultrasona sevketti saat 5 i geçtiği içinde özeller dahil bugün gösteremedik baya bi telaş yaptık 5.5 aylıkkende detaylı ultrason çekilmişti sadece böbrekte büyüme çıkmıştı.Bu konuylada ilgili bilgimiz yok ne gibi riskleri vardır sorun nedir eğer bilgi verebilirseniz sevinirim.

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


beatrix

Öncelikle sakin olmanızı tavsiye ederim. Okurken beni bu kadar endişeye sevk eden durumunuz yaşarken sizi ne derece sarsmıştır tahmin bile edemiyorum. Sorunuzu okuyunca şu an nasıl hissettiğinizi düşünüp sesinize ses vermek istedim.

Benim fikrim durumunuz konusunda bilen bilmeyen kişiler olarak bizler ne söylesek sizi daha fazla telaşlandırmaktan öteye gitmez neticesi. Ölçümlerim güvenirliği gözünüzde tam ise uzman doktorların söyleyeceklerini beklemekten başka yol görünmüyor. Beklemek çok zor biliyorum ama burada yalan yanlış kulaktan dolma bir yorum okuyup kendizi daha da darlamaktan yine de daha iyidir. Dualarım sizinle ve minik Yavrunuzla. Sabrınız ve dik duruşunuzla eşinize güç verin. Tıpta her zaman kişiye vakaya göre değişen teşhisler var inşallah güzel haberler paylaşmak nasip olur. Dualarım sizlerleCevaplamak için Üye ol