40 hafta doldu, doğum

Mira_nur soruyor: 10

40+4 oldum devlet hastanesinde doğum yapacağım daha ne kadar beklerler acaba ? ne sancım ne suyum herhangi bir belirti yok hla.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Mira_nur

kalça agrım cok fazla bu ara yürümekte bile artık çok güçlük çekiyorum


chroma

En fazla 42 haftaya kadar bekliyorlar (41+7). 42H'de "gecikmiş doğum" tanısıyla sezeryana alıyorlar. Eğer her şey yolundaysa ve o güne kadar doğum başlamazsa 42H'de sezeryan için hastaneye gitmeyip evde normal doğumu beklemek gibi bir tercih de yapabilirsiniz tabi. Zorla gelip almıyorlar evden :) Bu kadar sabretmişsiniz, sağlıklı bir normal doğum nasip olur umarım.


velvele

dayanabildiğin kadar yürümeni, merdiven inip çıkmanı ve  bende etkisi olduğuna inanıyorum bol bol hurma yemeni  tavsiye ederim.


gulengulen

sevgili mira-nur meme ucu masaji dogum sancilarini baslatiyor diye okumustum..


bbade

Doktorlarim bana esinle birlikte ol dedi hep. Iliskiyle salgilanan hormon sanci hormonunu harekete gecirirmis.

Bir de alaturka vc pozisyonunda oturup her gun bir oda sil demistiler.

Oglum dogum kanalindaydi ve sancim yoktu. 39+3 te dogum yaptim.Sanemm

42 haftanın sonunda normal doğum yapmıştım. Merak etmeyin, bol bol yürüyün, 42 haftada da aktif doğum sancıları olmazsa, suni sancı ile doğumu başlatılar. Sancılarınız başlamadı ve haftanız gecikti diye siz talep etmeden kimse sizi sezaryana da almaz.

Bol bol taze yaş hurma tüketim, doğal oksitosin (suni sancı içeriğinde bulunan madde) içerir. Doğum sancılarını başlatmada Osmanlı da sıkça tercih edilen bir yöntem. http://www.malatyakayisimarket.com/hurma/taze-yas-hurma


Elif_Ezel

Ben de devlet hastanesinde 42. haftamda suni sancıyla doğum yaptım hiç bir belirti yoktu ama suresi doldu dedi doktor. Herhangi bir sıkıntı olmazsa devlet hastanesi kolay kolay sezeryan yapmaz. Bol yuruyus yapın ananas ve hurma yiyin. Saglıkla kavusun


sarayli

Zeynep kamilde doğum yaptım. bana 40+6 ya kadar bekleriz demişlerdi bana.ecehankoc

Benim de hic belirtim yoktu ama 4 saat icinde oglum doguverdi. Merak etmeyin her an hersey olabilir.


delimavi

Devlette dogum yapmadim ama 42.hafta bekliyorlar.Cevaplamak için Üye ol