gaz sancısı ne zaman başlar?

MotherLove soruyor: 8

Merhaba,

Buraya az önce üye oldum. 2 haftalık bir anneyim, çok tecrübesizim. Bebeğim sürekli ağlıyor, sorun nedir anlamıyorum. Sütüm var, emiyor da. Sıkıntısı gaz olabilir mi? Bu kadar erken başlar mı?
Yardımlarınız ve tavsiyeleriniz rica olunur.
Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ra_she_de

genelde 2. haftada başlıyor 3. ayın sonuna kadar sürüyor. benim bebeğim çok gazlı bir bebekti. gaz sancısı olan bebekler genelde ağlarken ayaklarını karnına doğru çeker karnında şişkinlik olabilir. tatlı elma yağıyla mesaj yapmak çok işe yarıyor. doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.


oglumicin

bizde 15-20 günlükken başlamıştı, 3 aylık olana kadar da sürmüştü. Hiç unutmam 40. günün gecesi iyice artmıştı. saç kurutma makinesi, arabayla gezdirme, battaniyede sallama, kucakta uyutma gibi türlü yöntemler denemiştik. Her yöntemin işe yarama süresi 3 günden fazla sürmüyordu ne yazık ki.Dİzlerini karnına bastırmak işe yarıyordu, pıtır pıtır gazı çıkıyordu, bir süreliğine rahatlıyordu...  Bir kaç çeşit ilaç da kullandık, hepsi geçici çözmlerdi. Bebek biz ne yaparsak yapalım o süreci yaşıyor malesef...


pinar16

o gaz yok mu o gaz:)başlaması normal 3ay sonra rahatlar...sıkıntısı olduğunda karnına,bacaklarına ayaklarının altına hafif masajlar tavsiye ederim


alininannesi

aynı panikle geçtiğimiz hafta dr umuzu aradım bende.20.gun başlar bebeklerde gaz sancısı dedi.o kadar kötüydü ki, uykusunda inliyordu ağrı geldikçe de yattığı yerde top gibi oluyordu.Allahtan şimdi arada sırada gelip gidiyor gaz sancısı ama memeden sonra 30 dk. dik tutuyorum ve gazını ayakta yürüyerek çıkartıyorum gerçekten işe yaradı.

sevgiler,volse

merhaba...oncelikle bebisini gule gule buyut.buyuk ihtimalle bebeginin sikintisi gaz sancisidir.her bebek bu surecten geciyor maalesef..karnina zeytinyagi ile masaj yapabilirsin.gercektekten ise yariyor.


Meryem_

Merhaba,

Yavruyu gule gule buyutun oncelikle. Gaz sancisi olabilir elbet. Emzirdikten sonra gazini cikarttiginizdan eminseniz bebeginin aglamasi konforundan sikayet amacli da olabilir. 

Bizim oglumuz emiyor, gegiriyor, gazini cikariyor fakat bir dert olmamasi gerektigi halde hep agliyordu. Kollari serbestse bebegin, kollar havada ucusuyor daha da cok agliyordu. Sonra kundaklamanin ne kadar cok ise yaradigini gorduk. Bebegi kollarini daha sik olacak sekilde kundaklarsaniz bebek refleks olarak devamli hareket ettirdigi kollarindan dolayi huzursuz olmaz ve kendini anne karninda hisseder. 

Kisaca aglayan bebegi sakinlestirmekle ilgili yontemlerden surada bahsetmistik, istersen bir go zat: http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/9429f4ad-eaf2-4094-917c-9e7200fe59f0/1/aglayan-bebegi-sakinlestirmek


aysenur_derin

bizim 1.haftada başlamıştı 4 haftalık olduk gaz sancısı vazgeçilmezimiz nerdeyse.eğer çok sancısı oluyorsa dr 15.günden itibaren damla veriyor.muhtemelen bu ara kontrolünüz vardır.doktorun damla verecektir.güle güle büyüsün yavru


renaissance

bebeklerde gaz sorunlarıyla ilgili güzel bir blog yazısı;

http://www.normalisgood.net/bebeklerde-gaz-sanicisi-gidermek-icin-oneriler/


Cevaplamak için Üye ol