ek gıda listeleriniz

seos soruyor: 5

6. ayımızı bitirdik kahvaltımızı meyvemizi yoğurdumuzu karışık püremizi muhallebimizi problemsiz yiyoruz artık doktor artık sizin yediğiniz herşeeyi yiyebilir dedi ama kafam karışmış durumda sizler nasıl bir program uyguladınız bundan sonrası için bir de bu kadar ek gıdayla günde en çok 2-3 kez emzirebiliyorum gece de sadece bir kez uyanıyor emmek için aldığı süt miktarı yeterli  geliyo mudur acaba

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


nesejoy

sizin yediginiz herseyi mi?? cok iddiali geldi bana. sorularda bu konu cok konusuldu. arsivden eski yazilanlari okusaniz cok faydali olacaktir diye dusunuyorum ama aman diyim sizin yediklerinizden yemesi icin daha cok erken. bizim yediklerimizden yemeye 12 aylikken kismen gecmisti kizim o da pediatrik gastroenterologun onayi ile. 


hayatto

Banada , benim kızımki çok iştahlı yemesi sorunsuz bir çocuk , ancak 13-14 aylıktan sonra bebek yemeklerini azaltıp bizim yemeklerinden vermeye basladım. O zamana dek hep nispeten az pütürlü az tuzlu , baharatsız yemekler pişiridim .


Yasemina

sizin yediginiz herseyi yiyyebilir cumlesini bana doktorumuz tam 1. yılın sonunda demişti, herseyi yiyebiliyorsa inek sutu vb de icebilmesi gerek ki 1 yasına kadar sakıncalı diye biliyorum.


seos

herşeyi  derken yasaklı gıdalar dışında tabiki  püremizde kıyma patates kabak havuç .vb sebzeler mercimek ekliyorum hergün bu şekilde gittik bundan sonra neler verebilirim neye dikkat etmeliyim hergün mutlaka et ve herheangi bir sebze olmalı mı kahvaltıda yumurta sarısı yulaf peynir pekmez vee meyveyi karıştırıp veriyorum kahvaltımız da bundan sonra ne şekilde olmalı karıştırıp deilde  yumurtayı peyniri tek tek mi vermeliyim bir de ekmğin içinden falan vermeye gerek var mı


nesejoy

seos sorularda ek gida diye ararsaniz bu konuda cok fazla yazilmis oldugunu gorebilirsiniz. cok guzel menuler veren arkadaslar olmustu.
Cevaplamak için Üye ol