Biberon mu alıştırma bardağımı?

asyasena soruyor: 6

kızımla ek gıdaya geçiyoruz devam sütü düşünmüyorum fakat sulu gıdaları suyu ıhlamuru v.s. alıştırma bardağıile mi vermeli yoksa biberona alıştırsam mı? IKEA nın alıştırma bardağını kullanıyoruz her yudumda geri çekerek su içebiliyor ama sanki daha yumuşak uçlu (örneğin silikon) bir suluk mu kullanmalı biberon mu bilemiyorum ne önerirsiniz?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


nilayc

bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum 3 ay sonra işe başlayacağım henüz hiç biberon almadı. Hiç biberona alıştırmadan direk alıştırma bardağına mı geçmeli?


julyet

bence biberona hiç alıştırmayın, daha doğrusu ben kendi deneyimimi paylaşayım kararı siz verin. oğlum ilk 4 ay emzik aldı, sonra kendiliğinden bıraktı. biberonuysa sadece 4 gün kullandı, meme uçlarım yara olduğu için ilk günler kullanmıştık. onun haricinde biberonu bir kaç kez denedim olmayınca üstelemedim. yani emzik ve biberona hiç ilgisi olmayan bir bebekti. ilk olarak şununla başladım; http://www.babywee.com/urun_listeleri.php?cat=1004 gerçekten alışmasında yardımcı oldu, ancak hacmi küçük olduğu için başka bir alıştırma bardağına geçiş yaptım ve ona alışması da çok kolay oldu. tüm bunlar olurken 5 aylıktı. 8 aylıkken pipet kullanmaya başladı, hala bunu kullanıyoruz. kapağını kolayca açıp kapayabiliyor. ucu silikon http://www.nubyturkey.com/tr/node/3562 . ancak siz silikon uçlu bir alıştırma bardağı deneyebilirsiniz. nasıl yapacağını kendi kendine, deneye deneye öğreniyor biraz zaman alabilir ama öğrenir sonunda. yani biberonsuz da olabiliyor. tercih sizin. kolay gelsin


egenur

merhaba gecen gun tamda bahsettiğiniz olayı yaşadım,önce su içmesi için kızıma biberon aldım ve sonra silikon uclu bir sulukla değiştirdim.Çünkü Ek gıdalara geçtik ve biberon hiç almadı,bu saatden sonra alıstırmanında anlamı yok dedim.Eger devam sütü verecekde olsam suluğu kullanabiliriz.Oğlumda biberon almadı ve herşeyi sulukda içti.


ozgu_naz

kızım biberonu hiç sevmedi.sürekli kemirip koparıyordu uçlarını.ben de mecbur alıştırma bardağına geçtim.1 yaşından beri de bardaktan içiyor artık herşeyi.hiç biberona alıştırmayın derim ben de


asyasena

julyet, egenur, turkuaz_naz çok teşekkür ederim önerileriniz için. alıştırma bardağını sevdi şimdilik sorun yok :))


CokBilmis

Oturmaya başladıktan sonra eline kalın cam bardaklar da verebilirsiniz. Küçük likoör bardakları gibi. 


Ben ek gıdaya 6. ayın sonunda başladığım için doğrudan bardak vermiştim eline. Sorun olmamıştı.Cevaplamak için Üye ol