yürüteç-yürüme arabası vs.

sinemerd soruyor: 10

Doktorumuz yürütecin denge problemine sebep olduğu için zararlı olduğunu bu dönemde arkadan itebileceği yürüme arabalarını kullanmamızı önerdi.
Tomy ilk bisikletim vs,bunlardan kullanan var mı,gerçekten işe yarıyormu yoksa gereksiz mi?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


erimonat

bende chicconun dört fonksiyonlu bir arabası var onu almayı düşünüyorum kullanışlı gibi görüniyor.http://www.imrebebe.com/detail.aspx?id=2326


ozguranne

Doğumgününde chicconun dört fonksiyonlusu hediye olarak geldi. Ela inanılmaz eğleniyor onunla. İtiyor, arkasından koşup yakalıyor, tekrar itiyor. Müzikleriyle dans ediyor. Pek memnun kaldık. Hediye gelmese almayacaktık, iyi ki gelmiş dedik. 
zeyneb

kipa'da tesco marka tutunup yürüyebileceği çok uygun fiyatlı ancak kaliteli bir ittirmeli araba var. müzik falan da çalıyor. en çok 5-6 ay eğleneceği bir ürün için daha çok para vermeye değmiyor. yürümeye başlayınca yüzüne bile bakmıyorlar o zımbırtıların.


anneyazar

Ankara'daysanız Smyk'nın kendi ürettiği bu tür bir araba var önerebilirim daha sonra aktivite masasına dönüştürebilme gibi bir avantajı da var üstelik.


YesilAnne

Anne yazar bir resim koyma imkanın vcarmı. Sonrasında aktiite masasına dönüşmesi çok iyi.purplehoney

Benim kızım 6. aydan itibaren yürütece bindi. (Günde max.yarım saat, hatta bazen 2-3 günde 1 bindi.) Yürüteçle çok da eğlendi. 10. ayımızdan beri adım atıyordu, son 1 haftadır seri yürümeye geçti. 11. ayda desteksiz tüm evi dolaşır duruma geldi yani...  Denge ve yürüme açısından hiçbir problem yaşamıyor. 

Yürüteç, ittirmeli oyuncaklara göre daha güvenli. İlk arabam tarzı oyuncaklarda, ittirirken öne yuvarlanmaması için sürekli peşinde olmak gerekiyor. Ben aslında onlardan almayı çok istemiştim, yürüteçten sonra... Kullanan arkadaşlarım, fazlaca dikkat gerektirdiğini söyledikleri için, bir de ona para vermek istemedim. Defne şimdi tüm gün evi turluyor ve ben iki büklüm peşinden koşuyorum. İyi ki de ittirmeli bir oyuncak alıp, yürüme öncesi, bir de oyuncağın peşinden koşmamışım diye şükrediyorum şimdi... :D


jaleozendural

yürüteç ve hophop ve de kangru tarzı bacak arasından geçerek, bebeğin yerçekimine karşı ağırlığnı ve de yürüteç ve hophopda olduğu gibi, kendini bırakma ve zıplamalar ile daha da artan ağırlığını, bacak arasından, omurgasının kuyruk sokumundan yukarı doğru ileten hertür alet, oyuncak, taşıyıcı, omurgasına ve sinir sistemine ilerde deçıkabilecek , büyük veya küçük, ama bir şekilde yaşam kalitesini etkileyecek, kabızlıktan tutun pekçok soruna dek neden olabilen zincirin iilk halkasını başlatabilir.
 Omurga bedenin en uç noktalarına dek ulaşan sinir ağının tamamını içinden eçirerek bedene dağıtan korunaklı bir kılıf gibidir. Omurlar bebekte daha da hasasdır. Bu konuda yıllardır araştıran ve omurga üzerine çalışan biri olarak, chiropracter desteği alıp bu konuda bilgilerimş de pekiştirdiğim için, nacizane ama iddialı önerim kullanmamanız..
 Ve mümkünse kullananlar başta olmak üzere, kullanmayanlar da bebeklerini doğumdan itibaren, büyüme atakları boyunca chiropractic muayeneden geçirtsinler. Güveniğimiz bir chiropracterımız var ve benim üyelerim ve dostlarım ondan faydalanıyorlar.İnternetten  chiropracter-baby vb arastirin derim.
 büyüme atakları da doğumdan itibaren, oturma, emekleme, yürüme vb. diye gidiyor.
biz her 6 ayda 1 sağlıklı olduğumuz halde bu muayeneden geçmeyi tercih ediyoruz kaç yaşında olursak olalım..
s evgilerimle...

yürüteç, hop-hop veya zıp zıp, kangru tarzı ürünlerin alternatiflerini deneyin.


esraozlem

Hilal'e katılıyorum çocuktan çocuğa çok değişiyor. Biz de 13 ay civarında hala yürümüyor diye destek olması amaçlı taygatoys'dan şuradaki  arabayı almıştık ama Ada genelde üzerine oturup bizim onu itmemizi tercih etti. 1 aya kalmadan da yürüdü ve ancak düzgün yürüdükten sonra oyuncaklarını koyup gezdirmeye başladı.erimonat

bende yürüteç alamamk konusunda kararlıydım taki bu haftaya kadar bütün gün yürümek istiyor oturunca başlıyor ağlamaya bütün gün onu gezdirmek çok zor oluyor ve hep mızmızlıyor dayanamayıp alacağım artık ayaklarının üstüne de tam basamadığı için denge oyuncaklarınıda kullamaz henüz


yerdenizbuyucusu

Tomy ilk bisikletimi kullandık yürümesine biraz faydası oldu ama sürekli yanında durmanız gerekir.Cevaplamak için Üye ol