sütlü bisküvili kahvaltı dikkat !!!

erimonat soruyor: 10

bugün alışveriş yaparken bebek mamalarına göz atıyordum bebek maması firmasından bir bey vardı bisküvili kahvaltı sordum G.D.O 'u bulunduğundan buraya gelmiyor dedi (biz girne de yaşıyoruz)bebeğine kullanan varsa paylaşmak istedim.

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


Pranayama

Paylaşım için teşekkürler.
Bizim doktorumuz içinde şeker olduğu için bisküvi önermiyor. Dolayısıyla bisküvili mama da vermiyorum.


smyy

ben bebegime hiçbir hazır gıda vermiyorum dolayısı ile bisküvide ama insanların bunu yaptığım için diğer yapan kişilerin beni garip karşılaması gerçekten çok saçma geliyor. insanın bebegini korumasından daha önemli ne olabilir ki.


arbugra

pekı bıskuvısız kahvaltıyı nasıl verıyorsunuz?benım oglum 17 aylık olmasına ragmen puturlu yemek hala yemıyor ve hatta bazen putur geldıgınde kusuyor :((( ne peynır ne zeytın ne dometesı veremıyorum tek olarak hala labne-cevız-yumurta-pekmez ezerek kahvaltı verıyorum baska onerısı olan var mı?


erimonat

bende milupanın ve bebelacın kahvaltılarının içine peynir yumurta falan koyarak veriyordum bizim doktorumuz kahvaltılık yerine devam sütünün içine ekmek ufalayarak vermemi önerdi  ekmek pütürlü olduğu için başta zor yedi ama şimdi şimdi daha iyi..


Pranayama

ABD'de bebek mamalarının içine kanola yağı konması yasakmış. Kanola yağı doğal olmayan endüstri ürünü bir yağmış. Kanola yağı ile kızartma yaparken buharını soluyan kadınlarda akciğer kanseri oranı yüksek çıkmış. ( Prof.Dr. Ahmet Aydın'ın Taş Devri Diyeti kitabından)Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben ekmeği çorbalarında bile veremiyorum, diliyle çıkarıyor. Cici bebe çok nadir kullanıyorum, almıştım bir hevesle ama sıra gelmiyor. Kahvaltı olarak aptamil sonra danino, danino sonra süt, bulamaç şeklinde sonra danino gibi yiyoruz. Ardından meyve, ardından sebze çorbası ve yoğurt, akşamları da sütlaç ya da sütlü bir mama. Aralarda ihtiyaç oldukça aptamil... Ama iyi oldu öğrendiğimiz.


Pranayama

Alp'e hiç beyaz ekmek vermedim. Doürudan org. tam buğday ekmeğine başladım. Eline veriyorum kemiriyor. Üzerine tereyağ, peynir koyup küçük askerler yapıyorum:)


balbocegim

bu bilgileri öğrendiğimiz iyi oldu. teşekkürler anneler. ben tam olarak ek gıdaya geçmedim. ama meyva ve yoğurt vermeye başladım. yoğurdu kendim yapıyorum. elmayı ve armutu da direk cam rendeden geçirip yediriyorum. çok severekde yiyor. hiç suyunu tülbentten falan geçirmedim. bazen peyniri deniyorum. tadını alsın diye onada itiraz etmedi. pütürlü yemeye alışsın istiyorum. dün babası biz balık yerken onada bir parça verdi tepkisini ölçmek için sanki bizim gibi çiğneme hareketi yaparak yedi. : )
annem telefonda 6. ayda bisküvili kahvaltılıklardan veriirsin demişti. şimdi bir daha düşünmek lazım.Pranayama

Doktorumuzun tavsiyesi meyveyi mutlaka posasıyla vermemiz. Çünkü sadece suyunu erdiğimizde kan şekeri aniden yükseliyormuş. Peynir olarak sadece keçi peyniri öneriyor. Hazır gıdaları asla kullanmayın diyor!


balbocegim

bende doktorun tavsiyesiyle meyveyi posasıyla vermiştim. bu ayın sonunda kontrolümüz var. doktorun önerisi bakalım neler olucak ek gıdalar hakkında..Cevaplamak için Üye ol