göz muanesi yaptırmanın önemi

My_LadyBird soruyor: 4

arkadaşlar sizlerle birşey paylaşmak isterim. trt de gülben ergenin sabah programını çogumuz biliriz. devletşah.com un yazarı (yemek tarifleri ve seyahat üzerine sitesi) devletşah hanımda o gün konuktu ve 9 buçuk aylık bebeginin 7,5 numara gözlerinin bozuk oldugunu ve gözlük taktıgından bahsetti ve göz bozuklugunu anlattı. bebekelrin 6 aylık döneme kadar göz doktoru muanesi olması gerektiğini önemle vurguladı bende sizlerle paylaşmak istedim. 


Bu soruyu cevapla


4 Cevap


DoRuK_DiLeK

müsadenizle bende şunu belirtmek istiyorum. dr bizden 18 aylıkken rutin göz muayenesi istedi. çok şükür bir sorun yoktu ama ben yinede istediği üzere muayene ettirdim. muayeneyi doç dr yaptı. işin gerçeği hani birebir söylemesede o bile sorun görmediğiniz bir çocuku niye getirirsiniz der gibiydi. bu arada aynı hastanenin dr dan bahsediyorum. benim oğlumdan 5 aylık büyük birde ark. kızı var. oda rutin göz muayenesi yaptırmış dr isteği üzerine medical park fatih hastanesinde. bişiy yok demişler ama dah asonra gözde kayma olduğunu fark ediyor hemen dünya göz hastanesine gidiyor ve şimdi gözlük kullanıyor.


ayberke

Mutlaka her cocugun sorun olmaksizin ilk yasinda goz drna gorunmesi gerekir.soru varsa daha erken tabiki.biz suanda 4 yasindayiz sornumuz yok ama dr muzun onerisi ile hersene kontrole goturuyorm.yani 3 kere gittk bu zamana kadar.


ozgeoyku

flaslı fotoda goz bebegı beyaz cıktı dıye 3 aylıkken gıttık korktugumuz kadar kotu bır sonuc cıkmadı ama sonucta gorme kusuru oldugu anlasıldı ve her ay kontrole gıdıyoruz ve dr cok sasırmıstı nasıl farkedıp de geldınız tebrık ederım sızı demıstı bence her yıl goturmekte fayda var ...My_LadyBird

erken tanı herzaman bir adım öne atıyor.. biz kızım 20 günlüktü ilk göz muanesi yaptırdıgımızda hemde çocuk göz doktoruydu ve niye getirdiniz demedigi kalmıştı zorla baktırmıştık o da dogum yaptıgım hastanenin doktoru demişti bir göstermekte fayda var diye o zaman birşey çıkmadı ama şimdi biraz kuşkulandım göstermek istiyorum eger genetik almışşsa bende ve babamda göz sorunumuz vardı ben düzenli gözlük kullanarak 3-4 senede babamda lazer ameliyat ile kurtuldu sizlere de danışmak istedim.. burda linkini verdim bahsettiğim hanımın yazdıkları var http://www.devletsah.com/sufinin-gozlukleri/Cevaplamak için Üye ol