Gebelikte cocuk hizli gelisirse nolur

afes soruyor: 7

26. Haftada bebek kac kilo olmali

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ipekkgulnur

Kg hatırlamıyorum ama kizim hep 1 hafta 10 gün ilerde gorunuyodu 39+2 de sezeryan oldum. Ilerde gorunmesi bizde bişey degistirmedi.


gulenozel

Doktorunuz söylemiyor mu ne kadar ileri olduğunu kilosunun? Mesela benim arkadaşım 32 haftalık hamile 2200 şu anda bebek, şu kadar hafta ilerde diyor doktoru.

Benim oğlum 4,5 kilo üstü doğdu 39 haftalık. Ben kendim 5,5 kilo doğmuşum 8 aylık. Bişey de olmadı sağlıklıyız şükür. Sadece normal doğum yapamayabilirsiniz.


ipekkgulnur

Gulenozel maşallah sizede bebeginizede.

Bende duyumlarim neticesinde bu dogum isinin genetik olduğunu düşünüyorum. Anne ne kadar dogduysa cocukta sanki yakin doguyor. Bende 4 küsür dogmusum kizim 3,8


gulenozel

Teşekkürler, evet doktorum bana da demişti genetiktir diye. 40 hatta 41. Haftaya kalsaydı oğlum 5 kiloya kadar çıkabilirdi.


nilayy

Benim ablam oğlunu 4.250, annem beni 4500 gr doğurmuş. İşk hamileliğimde doktorum bana 4000 gr üstü normal doğum yapamayız dedi. Sonlara doğru yediklerime dilkat ederek 3.700 doğurdum bende oğlumu. Şu anda yine bebeğim 1 hafta ileriden gidiyor ama doktorum bunun şimdilik sorun olmadığını söyledi.


ecehankoc

Benim oglum da hep bir hafta onde gidiyordu. Hatta doktor dollenme bir hafta once olmustur dedi benim kesin olarak yumurtlama ve cinsel birlesme tarihini bilmeme ragmen:)) tahmini dogum tarihini hep bir hafta once soyledi. Sonuc olarak benim dedigim tarihte tam gununde (doktorun tahmin ettiginden bir hafta sonra) 40 haftalik ve 4 kilo olarak dogdu oglum. Boyum 1.60 bile degil, gayet kolay hic mudahalesiz normal dogumla dogurdum oglumu.

Sonuc olarak, bir sorun olmaz, iciniz rahat olsun.


bellroad

26. haftalik hamileligimde oglum 2kg idi. doktoru hep erken dogabilir onden gidiyor demisti oyle de oldu 37. haftamda 2870gr dogdu. genetik oldugunu ben de dusunuyorum, annem beni 2hafta once 2800 kardesimi 4 hafta once 2kg dogurmus. oglumun babasi 4250 dogmus ama genetik anneden geliyor , doga annenin dogurabilecegi bi cocuk verir diye dusunuyorum. simdiden hayirli dogumlarCevaplamak için Üye ol