Oyun evi veya parti evi sahibi olan var mı?

kitara soruyor: 10

açmayı düşünüyorum internetten araştırma yaptım ama yine de sormak istediklerim var. tecrübeli anne lazım bu konuda bilgi alabileceğim. 

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


maviboncukk

Oyun evi sahibi değilim ama yakınımızdaki oyun evinin sahibini tanıyorum ve sohbetlerimiz neticesinde bazı konularda az çok bilgim var. Bildiğim bir konuysa seve seve yanıtlarım.


kitara

normalde kreş açmak için MEB den izin alınmalı, sonuçta bu kreş değil, çocuklar için eğlence yeri. yine de izin almak gerekir mi ? ya da nereye başvurmak lazım. ve diploma şart mı? sınıf öğretmeni arkadaşımla beraber işleteceğiz. tabii ki bizim üstümüze olmayacak memur olduğumuz için, babam emekli onun üzerine yapacağız dükkanı. 


kitara

bu arada teşekkür ederim :))) 


maviboncukk

Kitara bu bayanın konuyla ilgili bir eğitimi yok. Devreden kişiyi tanıdığı için bir anda ve belli bir yaşta sonra böyle bir işe girişmiş fakat üni. Öğrencilerini çok düşün bir ücrete part time çalıştıroyor. İzin konusunda bilgim yok ama sana özelden bayanın tel,ini göndereceğim, benim vasıtamla aradığını söylersen yardımcı olacaktır.

Bu bahsettiğim yerde h. Sonları d. Günü partileri oluyor. O zamanda ajanstan eleman kiralıyorlar yardım etsin diye. Yemekleri kendi hazırlıyor yada hazır alıyor.

Şimdiden kolay gelsin.


kitara

tamam çok teşekkür ederim. Mayra_

İzin belediyeden alınıyor. Ayrıca eger bına altı olursa daire sahiplerinden izin gerekıyor. Dükkan olursa normal cafe tarzı işyeri iznı alınıyor. Oyunevleri meb e baglı degil.


Mayra_

Açmak istediginiz belediye ile gidin görüşün. Nerede açmayı düşünuyorsunuz


kitara

tamam teşekkürler. Meb ile işim olmayacak. tabii oyun evinin içinde cafe bölümü de olacak. doğumm günleri ve anneler için. konya ereğli de olacak. çok geniş çaplı olamaz çünkü imkanlar kısıtlı. örneğin; butik pasta ekstra süslemeler vb. sidaltugba

Kitara merhaba, bende böyle bir yer açmayı düşünüyorum bursa da, siz açabildiniz mi , maliyet ne kadar bana bu konularda yardımcı olabilir misiniz


kitara

hayır açmadım tayin durumumuz var. iyi ki de açmamışım herşey de bir hayır vardır...


maliyet alacağınız malzemelere, kiralayacağınız dükkana, çalıştıracağınız kişilere göre değişir. 

bursa da kaç tane oyun evi var? önce oralara gidip bir bakın, orada olmayanlar siz de olsun. mesela zıpzıp var top havuzu. 2.000 tl ye de var 15.000 tl ye de. ben şahsen en az 200 metrekarelik bir yer bakmıştım. çocuklara alan geniş olmalı. aynı anda 20 çoçuğa kadar oyun oynanacak kapasite olmalı bence. Cevaplamak için Üye ol