Kullanım süresi... Yeni bebek...

mustafamami soruyor: 9

oğlum doğmadan lazım olursa kullanırız diye bir biberon ve bir emzik almıştım. emziği hiç kullanmadım. bir kere ağzına soktum çıkardı bir daha da kullanmadım. biberonu da çok az kullandım. bir iki gün mastit olduğumda sağıp vermem gerekti o kadar. bunları yeni bebek için kullanamam değil mi? kullanma süresi var değil mi bu ürünlerin? 


biberon nuby almıştım. şimdi ne almamı tavsiye eder siniz? 

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


sefemu

nuk biberon ve emzik kullanmıştık.. gayet memnundum..


nevinc

Ikisinide kullanabilirsin bence ocakta sicak suda 5 dk kaynatip Sterilizasyonunu sagladinmi problem olmaz diye düşünüyorum sevgiler :)


m_eymen

Açılmadan son kullanım tarihine kadar kullanabilirsiniz. Ama açılmış bir ürün olduğu için kaynatsanız dahi kullanmayın bence. 


maviboncukk

Biberon emzikleri kaynatıp kullanabilirsin hiçbir sorun olmaz .. Zaten emziklerde vb son kullanma tarihi diye bir ibare de yok:)esraanne

Biberon cam ise kullanabilirsin ama yeni bir baş almak kaydıyla plastik sonuçta emzikte bence yeni almalısın oda plastik bu benim şahsi fikrim.


hamdusena

kaynatıp kullanabilirsin zaten yeni bebeğin kullanacağı tüm ürünleri önceden kaytanıp kullandım

emzikler plastik değil slikondan diye biliyorum 
ben kullandım kardeşlerin eşyalarını gıdada veya kıyafette ama ilk kullanımda mutlaka kaynattım veya sıcak ütü ile ütüledim 


kakamel

Bence de sorun olmaz, yıpranmış değilse kaynatın kullanın, zaten birkaç yıl raf ömürleri oluyor, kaldı ki ilk çocugunuz da küçük daha, yani ürünleri alalı yıllar geçmemiş. Biberon olarak dr. brown's geniş ağızlı öneririm.


_cilerman_

kaynatılıp kullanılabilir diye düşünüyorum.(hatta kuzeninin biberonunu az da olsa kullanmışlığımız var(başlığını değiştirerek))çok şükür bir sıkıntımız olmadı.


biberon ve emzikte aventi tercih ettim. çok memnun kaldık.
mustafamami

çok teşekkür ederim hepinize. birincide çok şükür lazım olmadı inşallah ikinciyi de emziririm de yine lazım olmaz :) başlığını alayım dursun o zaman. emzik de bir tane yeni alayım... çok sağolun... 


Cevaplamak için Üye ol