bebek(ler)in kesesi

busraa soruyor: 8

dün doktora gittim vajinal ultrasonla bebeğin kesesine baktık, doktorum 'iyi bak bakalım bir tane daha mı görünüyor yoksa?' dedi ama bir tane olduğuna kanaat getirdik ve ben ultrason fotoğrafını aldım, doktordan ayrıldıktan sonra tekrar baktım ki; o kese denen etrafı beyaz olan siyah yuvarlaktan bir tane daha var, acaba ikiz gebelik mi diye düşünmeye başladık.Bir dahaki randevum haftaya, acaba bebek ikiz midir??

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


simge

İkinci yuvarlak gebelik kesesine yapışık olan york kesesi de olabilir. Ama tabii en doğrusunu haftaya doktorunuz söyliyecektir zaten. Heyecanlı bir bekleyiş :)


Aysegul_Yagmur_Irmak

York kesesisiyse görünen keseye iple bağlı gibi görünüyor. Arada bir bağlantı var mı ip gibi? Ben bakınca kendi kendime bebeğimin emziği derdim, çok komik gelirdi. :)


Damla

Ben olsam meraktan ölür, gidip bir kan testi yaptırırdım :) Şaka bir yana beta HCG değerinden belli olur diye düşünüyorum.


busraa

hcg değerim için doktor sadece 'oo çok iyi' dedi. Ama ikiz gebelik olup olmayacağını sorduğumda ultrasonda göreceğimizi söylemişti.
iki yuvarlağın arasında biraz mesafe var, baktım aralarında bağ yok gibi.Artık fotoğrafı yanımda taşıyorum, dışarıda her an bir doktora sorabilirim :)ikicocukannesi

kalp atısını beklemek en saglıklısı,
en guveniliri,
doppler usg isteyin dr'ınızdan.


ikicocukannesi

6. hafta icinde dopplerde kalp atısı duyulabiliyor,
bilginize.


busraa

kesemiz bi tane çıktı, dr a giderken elimdeki fotoğrafı götürmeyi unuttuğum için onun ne olduğunu soramadım.Kalp atışımızı da gördük çok şükür :))


simge

gözünüz aydın, sağlıkla kucağınıza alın bebişinizi...


Cevaplamak için Üye ol