süt ürünleri sevmiyor.devam sütnden nefret ediyor

ezgiceylin soruyor: 1

kızım devam sütü içmek istemiyor yoğurtta yemiyor .sadece danino verirsem yiyor ama zararlı olduğunu söylüyorlar onunda. ne yapıcam ben 9 aylık bebeğim

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


CokBilmis

BEn devam sütü hiç teklif etmedim kızıma. Ama emziriyordum.

Benim kızım da süt ve peynirden hoşlanmıyor. Yoğurt konusunda ise gel gitleir var. İlk başladığında yoğurda bayılmıştı. Sonra 9 ay civarında yourt yemeyi kesti. Sonra günde 250 gr yoğurt yemeye başladı 1 yaş civarında. Şimdi bazen yiyor, bazen istemiyor.

Yoğurt konusunda şöyle bir yol izledim: Her gün yoğurt teklif ettim. İStemezse zorlamadım ama istemiyor diye de teklif etmeyi kesmedim. Hala masamızda her gün yoğurt olur. Zaten biz de yiyoruz. Kızım da isterse yer.

Danino vs gibi hazır yoğurtları ise hiç vermedim. Çünkü benim mantık şöyle işliyor: "Eğer benim hazırladığım yoğurdu yemiyor da hazır yoğurdu yiyorsa, o hazır yoğurdun içinde benim yoğurdumda olmayan bir katkı var demektir." Normal yoğurt yemiyor diye çocuklarına hazır yoğurt yediren arkadaşlarımın çocukları hala normal yoğurdu reddediyorlar.

Ama dediğim gibi, ben emziriyordum ve içim rahattı. Emzirmiyor olsaydım ne yapardım, doğrusu bilemiyorum.Cevaplamak için Üye ol