2022-2023 avrupa yakası özel okul öncesi ve ilkokul arayışı

ncb soruyor: 3

Merhabalar, önümüzdeki sene okul öncesine başlayacak ve akabinde aynı okulda ilkokula devam ettirmek istediğim çocuğum için Açı, Hisar ve SEV okulları ile ilgili deneyimi olanlar fikirlerini paylaşabilir mi rica etsem? Etiler tarafında oturduğum için Açı benim için daha avantajlı ama akademik olarak yetersiz diye konuşulduğu için deneyimli velilerin yorumlarınj almak isterim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


sezi88

Merhabalar, bu sene bahsettiğiniz okullarla görüşme sağladım. Sev ve hisar kura çekiyor ve malesef kuradan yana şanssız çıktık. Açı okullarıyla yaptıgım görüşme kadarıyla hisarda ki ingilizce eğitimine benzer gidiyor gibiler çünkü söz konusu sertifikalar aynıydı olaya dil gelişimi açısından bakarsanız. Diğer kısımları da pastanın bütünü gibi düşünürseniz de o bölümler de farklılıklar var gibi. Akademin ama çocuğa sevdirerek sindirerek ve yavaş yavaş ilerliyorlar, Sınav odaklı değiller özellikle lise için ama üniversite için son sene sınava hazırlananlara daha akademik bir müfredat seçeneği sunuyor ve hem Tr bazında hem yurt dısında iyi üniversileri kazananları olan bir okul. İlköğretim hayatına bakış açıları mutlu ve dünya görüşüne sahip çocuk yetiştirmek.Okul klüpleri hariç sosyal imkanlar ücretli, öğretmenleri genç ve hevesli öğretmenler, kılık kıyafet ve saça başa karışmıyorlar. Her ne kadar begensek de ilköğretimde arkadaşlarımızla bir araya gelince çocukların müfredattaki yerlerini anlayabilmek adına daha alıştıgımız tarz da orta derece akademik ilerlemesi için şişli terakki (levent) ve çamlıca eyüboğlu ikileminde kaldık biz de son olarak.biz çok seçenekli davrandık. İtü gvo ve ışıkla, Fransız, Alman okullarla da görüştük. Hepsinde farklı ama güzel sistemli eğitimleri olan okullar. Kolaylıklar dilerim. Bizim için çok zor oldu.


ncb

Merhaba sezi88, cevabınız için çok teşekkürler. Aslında önceliğim evimize yakın olduğundan dolayı Açı idi ancak Hisar kurasında çıkınca çok aklımız karıştı. Şu aşamada her ikisinde de ön kaydımız var, Hisar'ın açıklanacak fiyatını bekliyoruz. Önceliğim o ama artıları eksileri değerlendireceğiz. Sizin Hisar ile ilgili görüşleriniz nedir paylaşırsanız sevinirim. Terakki için de geçen hafta tekrar görüştüm yer vardı. Ancak okul öncesi ve ilkokul 1 için şu aşamada önceliğimin İngilizceye maruz kalacağı bir düzen, ezber ve eski alışılan sistemden uzak bir eğitim olmasından dolayı orayı eledim. Kesinlikle fiyat-performans olarak iyi bir okul, etrafımda Terakki'den de çok memnun kişiler var ancak benim beklentimi tam karşılamıyor. Açı yorumunuza da tamamen katılıyorum, okul öncesi için harika geri bildirimler aldım ama buraya gönderirsem de ilkokul 2 gibi farklı bir okula almak isteyeceğim, tekrar okul arayış stresi yaşayacağız bu da beni düşündürüyor. Çamlıca Eyüboğlu ile hiç görüşmedim ama burası ile ilgili de olumlu yorumlar duyuyorum. SEV kurasına da sokabilirim henüz vakit var diye bekliyorum. Siz karar verebildiniz mi? Umuyorum içinize en çok sinen okul olur, çocuğunuz mutlulukla gider. 


sezi88

Tekrar merhaba ncb, yazdıklarınıza ben de katılıyorum.Kemerburgaz Eyüboğlu kampüsü de çok güzeldi aslında. Ama bahçeşehir gibi bir bölgeden taşınmam söz konusu ve oturum açısından etrafında daha çok alternatifi olacağı için çamlıca seçeneğine yöneldik.Biz akademik olarak çok fazla ödevler ve hırslı yorucu da olsun istemiyoruz. Nokta atışı yapabiliriz diye bir şey malesef yok. Sene için de neler hissedilir neler olur ,kişisel kalıyor. Sizin seçeneğiniz çok olmuş tabi kura da çıkınca. Biz Sev okullarını da dört gözle bekliyoruz aslında çok geç çekiliyor, çıkarsa tercihim ordan yana olacaktır. Hisar olsaydı kayıt yaptırıp orda ev bakacaktık. Okul çıkışları çok yoğun gördüm ama her okulda var bu.Siz  Açıya yakınsanız hisara da çok uzak sayılmazsınız. Konumlandırmayla ilgili siz karar vereceksiniz tabi. Hisar da akademik arayış yaşayacağınızı düşünmüyorum. Tüm okullarla ilgili eskisi gibi değil tarzında iddalar var  tabi orası için de duydum ama çocuğa göre değişkenleri olabilen durumlar bunlar. Okul tanıtımında soru- cevap yöntemleriyle yerine oturtabilirsiniz diye düşünüyorum.Bu konusu geçen tüm okullarda da bir çok okula kıyasla çok kaliteli ingilizce eğitimi verilir. 2. yabancı dilin de sorgusunu şu aşamada az yapıyoruz. Hedef yurt dışı ya da yurt içi sınavlar mı? ortaokulda bu konuda 2. bir karar da alabilirsiniz ve yine değişebilir.Sadece ilkokul bitene kadar okulu inceleyin çünkü sistem hep değişiyor. Eyüboğlu gibi kolej niteliğindeki okullar da ortaokuldan itibaren matematik-fen ing verilir, ama özel okular türkçe tercih eder.Bunları siz de kendinize göre eşleyin, SevgilerCevaplamak için Üye ol