Patates püresi

minigim_sare soruyor: 10

kızıma patates püresi yedirebilir miyim? ne ile sulandırmam gerekiyo devam sütüyle mi?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


ldeniz

su olur, devam sütü olur, patates tek başına kabızlık yapabilir, içine biraz da zeytinyağı koyarsınız.


minigim_sare

şu ana kadar hiç sadece patates vermedim. hep yemeklerin içinden verdim yemeğin suyuyla. 10 aylık için uygun olur değil mi?


aakin

Sebze suyuyla da olabilir.


harikademir

patates püresini devam sütü ya da sebze suyu ile sulandırabilirsiniz. sadece patates püresi benim kızıma gaz yapmıştı. bir de kabız olmuştu. biraz kabak ya da yogurt ile karıştırıp verirseniz daha iyi olabilir


aytul79

su veya sebze suyuyla yapabilirsiniz. ben içine minicik tereyağı ve peyaz peynirde ekliyordum.coffetea

harika bir püre tarifim var.
patatesleri soyup küçük küçük doğrayın -şekli önemli değil ezileceği  için-kolay pişsin diye-
üstünü az geçecek kadar süt koyup süt ile haşlayarak pişirip, rondodan terayağı ile geçiriyorum.çok lezeetli.arada kontrol edip süt ekleyebilirsiniz.
su ile pişrip sütle ezmekten daha farklı tadı.sütle piştiği için.

1 yaştan sonra uygun olur sanırım.


julyet

bence püreye gerek yok, sadece patates yemesini istiyorsanız minik küpler halinde haşladığınız patatesin üzerine z. yağı veya bir parça tereyağı koyup verebilirsiniz, damağında çok kolay ezebilir. bizim menümüzde püre varsa veriyorum özel olarak yapmadım hiç. kolaylıkla yiyebiliyor minik patates parçalarını.


CokBilmis

Ne uğraşcam püreyle cidden. Veririm eline yer. Gerçi benimki patates sevmez ama uğraşamam öyle püreyle filan.aytul79

yaa cokbilmis çok güldürdün beni :) patatesle pürenin tadı aynı olur mu hiç arkadaşım? kuzucuklar yesinler rahat rahat. farklı tadlara alışsınlar. sende kendini amma tembel ilan ettin ama bence sen bizi kandırıyosun ;)


aytul79

bu arada 10 aylık bir bebek artık herşeyi yiyebilecek kapasite oluyor. patatesleri elma dilimi olarak hazırlayıp fırın tepsisine koyun. üzerine biraz tuz ve zeytinyağı dökün. elinizle iyice karıştırın. fırına verin ama çok kızartmayın. sert olur yoksa. o patatesler yumuşacık oluyorlar. çatalına taksın kendi yesin hatta. püreden de son derece pratik oluyor.Cevaplamak için Üye ol