ırak'ta hayat

gazelra soruyor: 7

eşimin şirketi ırak süleymaniye'de iş aldı ve ona da teklif ettiler.biz şu an düşünme aşamasındayız.orada yaşayan,fikri olan var mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


gazelra

değişikliği severim ben.o açıdan hiç sıkıntı yapmıyorum.maddi açıdan iyi olacak tabi.şimdilik birkaç sene gibi gözüküyor.güvenlik konusu düşündürüyor sadece.şu an çalışmıyorum(öğretmenim)bebek de küçük,böyle bir karar için zaman iyi aslında.şimdi yaşadığımız yerde de ailemden uzaktayım,ırak olsa da çok sey değiştirmez ama tabi sıkıntıları olan bir ülke.


cerensinla

Merhaba eşim uzun süre ırakta çalıştı biçok yerini iyi biliyor ve verilen para iyiyse rahat rahat gidilir diyor;) hakkınızda hayırlısı olsun;)


duyguzynp

Benim eşim de kasım gibi erbil e gidecek. Kısa sureliğine olunca (1 yıl max) biz gitmeyecegiz. Suleymaniye hakkında bilgim yok. Ama ırakta genel olarak cok yabancı sirket ve calısan varmıs. Yani olanaklarda onlara gore ayarlanmıs. Yani okul guvenlik ve ortamınız ona gore olur bence. Hele aileninde gitmesine izin veriyorlarsa ozellikle guvenlik saglanmıstır bence.


gazelra

cerensinla süleymaniye hakkında ne diyor eşin?sen gitmişmiydin?sosyal hayat,sağlık.....gibi konular nasılmış?


cerensinla

Biz gitmedik eşim gidiş geliş yaptı;yeni gelişen bi yer güvenlik açısından hiç bı sıkıntısı yok,hastaneler faln yeni yapılmıştı geçen sene güvenlik açısından bi sıkıntı olmaz ama beklentiyş bilmediğim için tam olarak rahat edersiniz iyidir diyemicem diyor kendileri;))


seres_esra

ırak deyince aklıma savaş geliyorcerensinla

Yok canm çok iyimiş güvenliği türk restoranlerı var gayet iyiler gidince ilgileniyolar diyo eşim düşünüldüğü gibi deilmiş yani ama işte nasıl bi beklenti oldugunu bilmediğim için gidşn iyidr dşyemiyorm diyorCevaplamak için Üye ol