7 aylık bebeğime bebek telsizi alsam?

e_bebegim soruyor: 10

7,5 aylık bir bebeğim var ve odasını ayırmak istiyorum artık. Gündüz uykudan uyanınca ağladığında sesini duyuruyor maşallah :)
Ama ben onu ağlatmadan,gece tam kıpırdanıp uyanmak üzereyken emzirdim hep. Bu yüzden bebek telsizi almak istiyorum.
Ya da bazen mutfakta yemek yaparken, veya odada Tv izlerken ağladığını biraz gecikmiş olarak duyuyorum.Misafirliğe gittiğimizde uyuttuğumda da iyi olur diye düşünüyorum. Böylece sık sık kontrol etmek zorunda kalmam kızımı.....Acaba doğru mu düşünüyorum? Yoksa gereksiz mi bu saatten sonra? Fikirlerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


praticus

mrb.Biz henüz odamızı ayırmadık ama Aventin telsizi kullanıyoruz çokta memnunuz bence geç değil hem odasını ayırdığınızda acaba duyarmıyım tedirginliği de yaşamazsınız biz yatılı biyerlere gideceğimiz zamanda yanımızda götürüyoruz.


CokBilmis

Kesinlikle geç değil. KIzım 29 aylık hala kullanıyorum.

Evde misafir olduğunda odasının kapısı kapalı uyuyor, ben de salonun kapısını kapatıyorum ses gitmesin diye. Telsizi açık oluyor.

Hava sıcakken balkona çıkıp oturuyorum kızım uyurken, telsizi gene açık oluyor.

Misafirlikteyken telsizi de yanımda götürüyorum. Özellikle akşam yatıya kaldığımız yerlerde kesinlikle işe yarıyor. Çünkü eğer uyanıp da yabancı bir yerdeyim korkusu ile ağlarsa uykusu açılmış oluyor. Telsizdeyse hemen kıpırdandığında duyup uykusu açılmadan yetişiyorum.

Küvetini doldurup içine oturtuyorum. Telsizi de başına koyuyorum. Mutfağa gidip işimi yapıyorum. Odasında oynarken de açıyorum bazen telsizi. Çenesi hiç durmadığından (anasına çekmiş) arada gidip kontrol etmeme bile gerek kalmıyor.

Ben hala "Acaba görüntülü telsiz mi alsam?" diye düşünüyorum :)

Bu arada rumuzumun hakkını da vereyim: Bence gece beslenmesini keserseniz daha rahat edersiniz.


polen

oğlum 4 yaşında hala kullanıyorum telsizi.bazen bahçeye çıkmak istersem telsizi alıp çıkıyorum,uyanınca hemen eve dönüyorum.kızıma da ayrı telsiz aldık.telsiz benim vazgeçilmezim.herkese sus,televizyonun sesini kıs vb ajitasyon yapacağıma koyarım telsizi,herkes rahat.


pearly

bence geç değil. görüntülü telsiz almanızı tavsiye ederim. daha kullanışlı oluyor. biz chicco'nunkini kullanıyoruz. çok memnunum.


ema

Bende oğlum 6 aylıkken telsiz aldım önceden gereksiz diye almamıştım ama gerçekten aldığım en yararlı ürünlerden biri kesinlikle almanı tavsiye ederim.ozlemduru

Hemen al....:)))))


e_bebegim

verdiğiniz cevaplar içimi çok rahatlattı, çok teşekkürler.sayenizde kararım netleşti. hepinize tek tek teşekkürler

Weewell BEBEK TELSİZİ 800M LCD EKRAN 2 KANAL almayı düşünüyorum

bu arada çok bilmiş :) gece beslenmesini 1 yaş civarında kesmeyi düşünüyordum ben. bu konudaki bilgilerini ve deneyimlerini paylaşır mısın?


ZeynepYenice

wewell bebek telsizi 3.5 yıldır kullanıyorum kesinlikle parasının hakkını çoktan verdiğini düşünüyorum..

 ema

Çokbilmiş adına yazıcam ama müsader eder bana sanırım bir blogu var linkini gönderiyorum orda bulabilirsin uyku ile ilgili merak ettiklerini;


e_bebegim

weewell telsizi arkadaşım kullanıyor, o yüzden tercih sebebimdir. 3,5 yıl kullandığına göre demek ki kaliteli,tşk zeynepyenice.

ve tşk ediyorum ema. iyi ki bu siteye üye olmuşum :)Cevaplamak için Üye ol