7 aylık bebeğime bebek telsizi alsam?

e_bebegim soruyor: 10

7,5 aylık bir bebeğim var ve odasını ayırmak istiyorum artık. Gündüz uykudan uyanınca ağladığında sesini duyuruyor maşallah :)
Ama ben onu ağlatmadan,gece tam kıpırdanıp uyanmak üzereyken emzirdim hep. Bu yüzden bebek telsizi almak istiyorum.
Ya da bazen mutfakta yemek yaparken, veya odada Tv izlerken ağladığını biraz gecikmiş olarak duyuyorum.Misafirliğe gittiğimizde uyuttuğumda da iyi olur diye düşünüyorum. Böylece sık sık kontrol etmek zorunda kalmam kızımı.....Acaba doğru mu düşünüyorum? Yoksa gereksiz mi bu saatten sonra? Fikirlerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


ema

Rica ederim inşallah en güzel şekilde yararlanırsın paylaşılan deneyim ve bilgilerden..


polen

weewell alacaksanız aynı modelin kraftı var ,şu 800 mt mesafede çekenden almıştık biz kıza.hiiççç memnun değilim.sesi çok az,fazla parazitli,güya 16 kanallı ama 9 aydır habire kanal değiştiriyoruzayarı tutturalım ötmesin diye,parazit yapıp vınnn diye ötüyor.yani hiç memnun kalmadım.oğlumda philips kullanmıştım,onu kıza devrettik,o çok güzeldi.hatta horlarken bile duyuluyor sesi.yani alırken aklınızda bulunsun diye yazdım.


berenimo

Merhaba, ben de bebek telzisi almayı düşünüyorum, 5. ayda olsak da:) Bence de çok gerekli, ve uzun zaman kullanırım diye düşünüyorum.
Weewell VMV 840 modelini (görüntülü olan) düşünüyorum. oldukça iyi yorumlar var alışveriş sitelerinde. Ama fiyatı da oldukça yüksek, kullanamayacağım birşey almak istemem..
Kullanıp da memnun olmayan var mı?


e_bebegim

polen, krafttan mı yoksa weewellden mi memnun kalmadın?


mmmmm

biz aldik ama 3 ya da 4 defa kullanmisimdir. eviniz tek katli ve kucukse bence gerek yok. bazilari da cok memnun ve o cihaz olmadan yapamayiz diyor.

gecen gun ikea'da cok ucuz bebek telsizi satildigini gordum. fiyati tam animsamiyorum, ancak gorduklerimin en ucuzuydu. telsizlerde markanin onemli olmadigini dusunuyorum. zaten basit bir teknoloji kullanan bir cihaz.

bebegi misafirlikte uyutmaya gelince, her nedense ben bunu yapamiyorum. kayinvalidemin evinde bile bebegimi yalniz birakamiyorum.TATLI_CADI

telsiz size rahatlık sağlar.ama gece boyu kullanabilir misiniz bilmem.çünkü şarjı sorun oluyor.gecenin bir yarısı şarj bitebiliyor,acaba bebektekinin mi yanımdakinin mi şarjı bitti derken,boş yere uyanıp şarj işiyle uğraşmak sinir bozucu olabilir.ama misafirlikte,eve misafir geldiğinde çok işimize yarıyor.evde gürültü çoksa kapatın kapısını,o uyusun mışıl mışıl.


berenimo

mmmmm ben IKEA'da çalışıyorum, bebek telsizi satılmıyor, başka biryerle karıştırıyor olmalısın.. 7 aydır izindeyim, ben yokken satılmaya mı başlandı diye kontrol ettim, hala satılmıyormuş :)


mmmmm

ben yurt disinda yasiyorum. burdaki ikea'da var. yakinda oraya da gelir. hakikaten cok ucuzdu. 19 euro ya da 29 euro oyle birsey.berenimo

hımm.. şimdi oldu:) sonradan okuyacaklar için yazayım, buraya gelemez ne yazık ki, elektronik aletleri ithal etmiyoruz.. Buradaki IKEA'da olamayacak:(


mmmmm

hadi ya! mutfak nasil satiyorsunuz? mesela ankastre buzdolabi, firin, ocak, camasir makinesi de mi yok?Cevaplamak için Üye ol