10 aylık bebeğim tüylü şeylerden huylanıyor?????

buketzeynep soruyor: 6

Arkadaşlar bebeğim 9. ayını yeni bitirdi çok enteresandır 10 gündür balona ve tüylü ayıcıklarına dokunamıyor yüzünü ekşitiyor uzaklaşmak istiyor eliyle bile itmiyor sinirleniyor..hani bazılarımız tırnağını duvara değdirmekten rahatsız olur bazısı tebeşirin tahtaya değme sesinden işte oda aynı o şekilde tepki veriyor...sizlerden böyle bir durum yaşayan var mı veya 10 aylık bebek için normal bir durum mu bilemedim nasıl yaklaşmalıyım yardımcı olursanız sevinirim..

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


buketzeynep

işin enteresan kısmı ben ve babası huylu değilizdir çok garibime gidiyor...çok teşekkür ederim cvbın için içim biraz rahatladı insan tek kendi başında zannediyor:)


momi

Bir tanidigimin kizida balona dokunamiyordu dediginiz gibi tepkiler veriyordu çocuk. Bir kaç ay içinde kendi kendine kayboldu.


bbade

Yegenim islak mendile, islak peceteye dokunamiyor. Henuz 13 aylik :))


reoc

Kızım çime ilk basışında, kuma çıplak ayakla ilk dokunuşunda, hatta ek gıdanın ilk zamanlarında ekmeğe veya meyvelere dokunurken korkmuştu.Daha doğrusu çekinmişti. Süpürge veya buharlı paspas sesine bayılırken bir dönem onlardan korkup ağlamıştı.Keza blender sesi...Şimdi hepsi onun için sıradan.Ekmek ve meyve en sevdiği şey :) 


Ahsen__

kızım da tüylü oyuncaklara aynı tepkiyi veriyor, kel bebeklere bayılıyor :))


bir de ıslak şeylere dokunamıyor. Normal kabul ediyorum ben


serifeaktepe

Kizim 1 yasinda ve hala oyuncak ayi ve bebeklerle oynamaz tuylerinden gozlerinden korkuyor oyuzden dert etmeyin normaldir :)Cevaplamak için Üye ol