Hangi balık?

Demgul soruyor: 10

Sizce bebeklere balık alıştırırken hangi balıktan başlamalı nasıl verilmeli ??

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


smmm06

somon çupra lezziti ii balıklardır hemde kılçıkları az onlardan başlayabilirsiniz


ozgu_naz

ben çipura ile başladım.kuyruk kısmı kılçıksız kolay yiyiyordu.ama artık hep küçükbalık tercih ediyorum.ana kılçığı temizleyince diğerleri yense de bişi olmuyor.


tulay_defne

dil balığı ve somon fırında yapmak hem kolay hem bebeklere uygun olur.


ipekkusgoz

Ben de somonla başladım uzun bir süre de öyle devam etti.Sardalya da tavsiye etmişti bizim dr.


dincelay

Levrek çipura hep çiftlik. Su anda lüfer bol,verilebilir bence.olivia

Biz mezgit fileto ızgara ile basladik doktorumuz cocuklar icin tadinin daha kolay kabul gordugunu soylemisti. .iyice ayıklayıp kilcik olmadigina emin olduktan sonra parmakla verip onunda parmakla yemesine izin verdik.

onu dil balıgı ve mevsimine gore diger baliklar takip etti.somon maalesef sevmedi keza sardalya da.palamut hic ama hic sevmedi.hala en sevdigi balik mezgit ve dil arada deniz levregi firinda yiyor.Siyah kisimlari daha acimtrak oluyor o kisimlarini vermiyoruz.ve kızartma balik hic vermedik su ana dek.


ema

İlk başlarda somonla başladım ama hiç sevmiyordu yemedi de bende zorlamadım şimdi hamsi yiyor:)))


yapii

bende somonla basladim ama kizim resmen baliktn sogudu..simdi çipura falan yemeye basladi ama s

omon vermiyorum artik.Kayla

Balıkların besin değeri ve faydaları tartışılmaz ve bebekler ağzının tadını biliyor:) buradan gördüğüm kadarıyla hepsinin kendine has bir damak tadı oluşmuş:) bizimki bayılarak yediği balığı bu ara yememeye başladı mesela:) Ama aklınızda olsun, bu konuyu çok araştırdım farklı literatürlerden; balığın siyah eti ama sadece siyah etinde bulunan bir madde büyüme çağındaki çocukların boylarının uzamasında katkı sağladığı yazıyor. Balığın sadece siyah eti yarar ve boy uzatır şeklinde anlaşılmasın. Bütünüyle faydalı olan bir balığın, sıyah/koyu renkli eti olan kısmının boy uzamasında katkısı olduğu literatürde yer almaktadır,aklınızda olsun:)


Kayla

Sevgili mutlu anne, bahsettiğim tıbbi literatür tartışmaya açık olan kısımdır,o nedenle kesindir denilemiyor sadece belli deney gruplarından çıkan sonuçları içeriyor ve başka bir ekip farklı sonuçlar da elde edebiliyor. Bu tıpkı gebeliğin 6.ayından itibaren günde 3 adet cevizin bebeğin zekasını artırdığının söylendiği gibi. Palamuttan ziyade balığın kuyruk kısmındaki siyah et kastediliyor, hatta somon balığı da siyah/koyu renkli ete sahip olarak değerlendirilir yurtdışında. Genetik kodlama konusunda yüzde yüz haklısınız ama babanızın size yedirdiği balıklar sonucunda her ne kadar genetikte olsa boyunuz Türkiye ortalamasının üstünde:)

Aslında şöyle de düşünebiliriz, her uzun boylu yüzücünün voleybolcunun ya da basketbolcunun ailesi çok mu uzun boylu? Diyorum ya, ne doğru ne yanlış diyebiliyoruz...sadece etkisi faydası olabiliyor diyerek genelliyoruz:)Cevaplamak için Üye ol