Kızım mulipa gece tahıllı kaşık mamasını çok sevdi.Acaba yedirsem mi düzenli ?

sinemb soruyor: 6

mulipa gece tahıllı kaşık mamasını çok sevdi.Acaba yedirsem mi düzenli ?acıkcası sürekli yedirmek icin tedirginim.Kasık mamaları hakkında ne düsünüyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


YesilAnne

kızınız kaç aylık ?


sinemb

7 aylık


Aysegul_Yagmur_Irmak

Kutunun üzerinde aynına uygun olup olmadığı yazıyordur zaten. Bence bir sakınca yok. Zaten hergün tahıllı mama yemesi bağırsakları için çok yararlı. Ben 5-6 aylıkken kaşık mamalarına başlamıştım. Sütlü pirinçliyi, tahıllı gece mamalarını falan çok seviyordu. Sabah kahvaltılarında bile hep kahvaltı mamalarından veriyordum. Hala severek yiyor.


burcubrsn

zaten bizim çocuk doktorumuz katı gıdaya geçisi ilk kasık mamasıyla önerdi..sütlü prinçli milupa..
sonrasında da hem sabahları (8 tahıllı ballı)  hem aksamları  (7 tahıllıydı galiba) verdim hep...13-14 aya kadarda arada verdiğim oldu...
bağırsaklarını calıştırıyo, besleyici, organik, bi de severek yiyoyar...GDO olmadığını da ispatladılar raporları ile..
benim içim rahat..karar senin tabi sonuçta..


Kuzeytu

Bizde çok severek yiyoruz. Ben de tahıllılardan yanayım. Pirinçliler bana sadece mideyi şişiriyor boşuna karbonhidrat gibi geliyor o yuzden tahıllıları tercih ediyoru. 7 tahıllıyı daha deneyemedim ama Milupa sütlü tahıllıyı çok seviyoruz. Bence de hiçbir sakıncası yok ve bagırsaklar için çok iyi. Geceleri de mışıl mışıl uyumalarını saglıyor :))


meycan

zamanında onların (sadece milupa) her çeşidini denemiştik, hepsini de çok sevmişti kızım. Akşam uykudan önce tok tutup iyi bir uyku çekmesini sağlıyordu...
Sonra inek sütü yasağı geçince sütle arı mama yaptık, hala da ara ara yapıyoruz...Cevaplamak için Üye ol