egzama bebeğimin bütün vücudunu sardı

ahc soruyor: 2

kızım 5aylık alerjisi olan şeylere diyet yapıyorum hergün dus aldırıyorum hatta nisasta ile yıkıyorüm krem kullanıyorum ona rağmen yüzünde başlamışken şimdi bütün vücuduna sardı bizim gibi atopik dermatit olup vücuduna dağılan iyileşen varmı:(

Bu soruyu cevapla


32 Cevap


YBeril

Kesinlikle sıcak tutulmaması lazım.

Benim kızım da yirmi günlükken küçük isilikler şeklinde başlayan ve yüzüne dağılan bir şekilde olmuştu. Düzelmesi yada kızımı rahatlatması yedi ay sürdü, çok sıcak tutmak, tüylü giyisi, battaniye, yün yatak kullanmak bunları tetikledi, sonraları kortizonlu krem ile yüzünü geçirdik, sırtında, çene altında ve boynunda kızarıklık şeklinde tekrar etmeye başladı, mustela losyon işe yaramadı, ek gıdalara geçiş yaptığımızda yoğurt ve muhallebi verdiğimde şiddetleniyordu, anında ılık su ile o bölgeleri ıslatıp, doktorun verdiği allerji şurubunu ve  Physiogel hypoallergenic diye tamamen bitkisel olduğunu söylediği bir losyonu sürerek uyutuyordum, uyandığında yada sabah hiç bir şeyi kalmıyordu. Yaz geldi ve sırtında yuvarlak bir şekil halinde kalması dışında tamamen geçti, sırtında ise arada benim yediğim aşırı tatlı, çikolata gibi şeyler ve uyku esnasında çok terlerse o bölgenin kızarıklığı artıyor, kaşıyorum krem sürüyorum rahatlamasını sağlıyorum onunla yaşamayı öğrendik şimdilik.


lilac

ahc ne diyeti yapıyorsun? inek sütü ve yumurta yemeyi kes, veya ek gıdaya geçtiyseniz verme bebeğine. genelde onlardan oluyor. süt olarak keçi sütünü deneyebilirsin, veya bir alerji doktoruna gidip özel mama yazdırabilirsin.
Cevaplamak için Üye ol