Acil grip asisi dozu hakkinda???

iflah_olmaz soruyor: 7

Arkadaslar oglum 4 yasinda .ilk defa grip asisi vuruldu. bana saglik ocagindaliler ilk defa vuruldugu icin 1 er arayla 2 defa yarim doz yarim doz seklinde vurulcak dediler ve yarim doz yaptilar.ama simdi internette arastiriyorum 3 yas alti icin boyleymis.3-8 yas arasi 1 er arayla tam doz tam doz seklindeymis.simdi ben yarim vurdurdum 1 ay sonra tam vurdurayim diyorum???var mi bu sorunla karsilasam daha once??

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


belladona

Merhabalar; hangi aşıyı yaptırdınız acaba? Fluarix mi Fluarix-tetra mı? 

Biz ilk aşılamada 3 yaş altındaydık ve yarımşar yaptırdık. Ama artık tek doza geçtik. İkinci dozu tam yaptırabilirsiniz 3 yaş üzerinde, ilk doz yarım oldu koruyuculuğu az diye de düşünmeyin çünkü koruyuculuk oranında çok değişiklik olmuyor bildiğim kadarıyla. Sadece 3 yaş altı ilaç çalışmaları genelde düşün dozlarla yapıldığı için öneri de o yönde oluyor. 
En güvenli veriyi, yaptırdığınız aşının firmasını arayıp medikal müdüründen alabilirsiniz. Geçmiş olsun


maviboncukk

Grip asisina karsiyim. Bir iki sefer oldum ve akabinde hastalandim cok siddetli..


ayberke

Kendi çocuğuma yaptırmıyorum.Kendim kronik rahatsızlığım olduğu için 6 senedir düzenli olarak yaptırıyorum.Çok ta faydasını görüyorum.Hastalıklarım daha hafif geçiyor.Aşıyı ilk vurduklarında anlamıyorsunuz ama 2. gün hafif hastalık hali, kolda aşı olan yerde kızarıklı oluyor 2 gün sonrada geçiyor.Bu kadar.Maiboncuk siiznkide ilginç olmuş.


iflah_olmaz

Vaxigrip marka yaptirdim yaptiran herkes cok mennun.genelde mennun olmayanlar zaten hic yaptirmamis olanlar😄o zman ben tam doz yaptirayim diyorum ama once firmayi da arayabilirim.


yelus

Ben yaptirip da memnun olmayanlardanim..Tum kış öksürmüştüm yaptirdigim yil bir daha da yaptirmadim..Bu yil kizim icin dusunuyorum yaptirmayi ama kendim bi daha yaptirmam😊


kurablyemm

Bende alerji hastasiyim bir kere yaptırdım tum kış hastaydım kardeşim ve yegenlerde yaptırdı hasta oldular yaptirmiyoruz


iflah_olmaz

Arkadaşlar grip asisi yaptirmlimiyiz yaptirmamaliyiz i tartismak icin soru sormadim ki ben.....Cevaplamak için Üye ol