Emzirmek böyle bir şey mi???

ColukluCocuklu soruyor: 0

Merhabalar,

Çok sıkıntılı olarak yazıyorum bu soruyu. Bebeğim gördüğünüz üzere 2 aylık ve bugüne kadar sadece anne sütü aldı. İlk ay 800 gr. aldı ve 2. ayın ilk 10 gününde de 400 gr. almış. Kilo alımı gayet iyi, doktor emzirmeye devam dedi ve buraya kadar herşey güllük gülistanlık.

Yalnız oğlum sürekli emmek isteyen ve işin kötü tarafı memeyi bırakınca aranıp ağlayan huzursuz bir bebek. Başlarda bu durumu gaza yordum ve hatta kolik dedim ilaçlar kullandım. Kilo alımı iyi olduğu için aklıma aç olabileceği gelmedi hiç ve hatta aç imasında bulunanları ezdim geçtim tabiri caizse. Emzirme konusunda son derece bilinçli ve istekliyim.

En son geçen hafta tatildeyken inanılmaz bunaldım. Çünkü sürekli emme çabasında olan oğlum aynı şekilde memeyi bırakınca ağlıyordu çoğunlukla ve biz bu döngüde sabahı akşam ediyorduk. 1 haftalık tatilde 2 kez denize girdim ve son 2 gün ateşler içinde hasta oldum. Bu fedakarlığa bile razıydım yeter ki anne sütü alsın emsin yeter ki diye.

Herşey bu hafta başında değişti. Göğüs uçlarımda yaşadığım ciddi enfeksiyon sebebiyle emzirmem yasaklandı ve sağarak vermeye başladım. Sağınca emince gelen süt kadar süt gelmez bunu biliyorum ama gelen süt miktarları zaman zaman çok azdı ve tabiki oğluma yetmiyordu. Buzlukta ilk günlerden stoğum vardı ve onunla tamamlamaya başladım. Benim o huysuz ağlayan mutsuz oğlum gitti yeteri kadar emince uyuyan uyumasa bile keyifle duran gülen oynayan bir çocuk geldi. Böyle olunca korkumdan enfeksiyona rağmen emzirdim zaman zaman mememi bırakmasın sütüm azalmasın diye. Ama oğlum ağlayıp devamlı meme isteyince dolaptan takviye yaptım ve yine huzura kavuştu.

Kısaca; tüm bunlardan benim çıkardığım sonuç oğlumun yeterli doymadığı ve aç olduğu için huzursuz olup sürekli emmek istediği yönünde. Bunun aksini düşünüp başka bir fikri olan var mı? Çok üzülüyorum sütüm yetmiyor mu diye çünkü ilk 6 ay sadece anne sütü vermek en büyük dileğimdi.

Kilo alımı iyi olmasına rağmen böyle bir durum yaşamış olan var mı? Son günlerde çok yıprandım bu moralsiz anneye birşeyler söyleyin yardım edin. Yiyorum içiyorum ki zaten ben su ile sütün olacağına inanan ve ilk günden beri rahat bir şekilde emziren bir anneyim.

Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol