İdefix 2012 liste

ayseuze soruyor: 7

Öyle bir liste yapmışım ki alacağım dediğim kitapların arasından seçmeme rağmen işin suyu çıkmış durumda:(kredi kartı kullanmadığımız düşünülürse hesabımdan bu ay için harcayacağım kitap parası büyüüüük bir delik açabilir:)sonuç olarak yemek yememiz, bebekli evin doğalgazını ödememiz tüm ihtiyaçlarımızı karşılayabilmemiz için o deliği oldukça küçük tutmalıyım.Sormak istediğim şudur ki vereceğim listedeki kitaplardan özellikle ebeveyn-çocuk kitaplarından okuduğunuz ve keşke almasaymışım dediğiniz var mı diğer kitaplardan da olabilir.sabırsızlıkla bekliyorum.bu arada ekleme yapmakta mümkün:)

500 Matthew Quirk Domingo Yayınevi
Altın Kollu Adam Nelson Algren Versus Kitap Yayınları
Annelik Sanatı Adem Güneş Nesil Yayınları
Bebek Gelişiminde Oynayarak Öğrenme - 0-36 Aylar Penny Warner Platform Yayınları
Bebekler İçin Beyin Geliştirici Zeka Oyunları 0 - 12 Aylar Jackie Silberg Platform Yayınları
Çalgılı Bahçe Simon Vestdijk Versus Kitap Yayınları
Çocuğunuzla Birlikte Büyümek Naomi Aldort Doğan Kitap
Çocuk Terbiyesinde Doğru Bilinen Yanlışlar Adem Güneş Nesil Yayınları
Çocuklarda Sanat Eğitimi Susan Striker Epsilon Yayınları
Çözüm Bulma Sanatı Hamish McRae Optimist Yayın Dağıtım
Daha Sade Bir Hayat Kim John Payne, Lisa M. Ross Doğan Kitap
Düşe Kalka Büyümek Yankı Yazgan Doğan Kitap
Fazla Kültür Göz Çıkarmaz Judy Jones, William Wilson Optimist Yayın 
Gerçekten Beni Duyuyor musun? Sevdiklerinizi Gerçekten Duyun, Kendinizi Daha İçtenlikle Duyurun Leyla Navaro Remzi Kitabevi
Gündelik Hayat Kılavuzu Susan Willis Ayrıntı Yayınları
Harika Çocuk Nasıl Yetiştirilir? Tim Seldin Kaknüs Yayınları
Kişilik ve Karakter Gelişiminde Çocukluk Sırrı Adem Güneş Nesil Yayınları
Labirent Adem Güneş Selis Kitaplar
Okul Öncesi Eğitimde Montessori Yaklaşımı Emel Çakıroğlu Wilbrandt Kök Yayınevi
Tencere Kapak Turhan Ilgaz Yapı Kredi Yayınları
Vincent Spinetti'nin Tuhaf Kariyeri Joey Goebel İthaki Yayınları
Radyo Günleri 1-2-3 (3 Cd Set) Zeki Müren Artvizyon

Liste Fiyatı: 432,70 TL
idefix Fiyatı: 304,48 TL

Bu arada almamaya en meyilli olduğum harika çocuk nasıl yetiştirilir, beyin geliştir  vs gibi tarif kitapları, ama ismiyle yargılamakta istemiyorum.belki adı kötüdür falan diye düşünüyorum. okumuş olanlarınız varsa bu kitaplarla ilgili yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ozgecon

Tim Seldin2in Harika Çock nasıl yetiştirilir kitabının adı itici olmasına rağmen çok iyidir tavsiye ederim. Ve Naomi Aldort'un kitabı da çok başarılı onu da alabilirsiniz.

 

Emine Wilbrant'ın kitabı için daha erken derim ben Daha oğlunuz 4 aylık :) ben kızım 2 aylıkken almıştım ve okumuştum ama sonra 2 yaşına kadar pek bakamadım.

 

Bir de ek olarak Etkili Ana Baba Eğitimi ve Robert Mackenzie'nin sınır Koymak kitapları okunmalı.

 


nnunnis

bence en başta almanız gereken bir kitap harika çocuk nasıl yetiştirilir ben okudum ve çok beğendim alın pişman olmayacaksınız.


ayseuze

adem güneşi ben hiç okumadım bir kitabını almakla başlayayım o halde.sınırlar koymakta stokta yoktu:(


jasmin77

Naomi Aldert tavsiye ederim, Mackenzie'nin Cocugunuza sinir koyma kitabini da edinin baska bi yerden bulabilirseniz, Yanki Yazganinkibe gerek yok, bu kadar cok kitap yerine iki uc tane tavsiye edilen yeterli olur bence , zaten cocukla cok da mumkun olmuyir hepsini okumak :) beni bekleyen bi suru kitsp kutuphanede duruyor


dileksem

aysuzade iyi bir niyetle unlu blog yazarlarinin tavsiye ettikleri ve bu ara nurturia da donen isimlerin kitaplarini almak istiyorsunuz saniyorum ki. Bebeginiz daha cok kucuk. Bebeginiz buyudukce onun gelisim ihtiyaclarina gore kitaplar alsaniz bana daha dogruymus gibi geldi. Bu kadar kitabi kitapliginiza doldurdugunuzda gercekten hergun birni cekip okuyabilecek misiniz? Ayrica bunlarin kargo masrafi fiyata dahil mi? Karar sizin.


ayseuze

dileksem, evet genellikle bloglarda, kuraldışıda ve burada behsedilen kitaplardı bebekle ilgili merak ettiklerim.yazabilen insanların iyi okuyucular olduklarına inanırım, o sebepten heralde burada soruyor oluşumda.dediğinde haklısın gelişim ihtiyaçlarına göre almak daha doğru olur belki ama ben okuduğunu bi daha okuyabilen biriyim ve kitap konusunda fikrim olursa başım sıkıştığında yardım almam daha kolay olur diye düşünüyorum.doğumdan öncede öyle yapmıştım.hamile olduğumu öğrendim fuar başladı, ben kitaplarımı aldım ve hepsini okudum. yine burada sormuştum:)bebeğim büyüyünce benim ilgime dahada fazla ihtiyaç duyar okuma sürelerim kısalır diye aceleciyimde aslında.birde eş faktörü var ki eşimle bazı anlaşmazlığa düştüğümüz noktalar var.benim yaklaşımımı anlayamayabiliyor.onunda okumasını istediğim için birazda bu kadar üzerinde duruşum.

sherlotte listemi güncelliyorum şu an ve hemen bir araştırmaya girişiyorum.


mert_mert

kitapyurdundan ben daha ucuza almıştım bir ara kıyaslama yapmıştım.adem güneşin kitaplarının hepsini aldım.mesela diğer sitelerde 65 tl tuttu ama kitap yurdunda 45 filandı.yani arada bayağı fark etmişti.tavsiye edermisin dersen.mesela daha çok anadolu kesimine hitap ediyor hatta bazı satırlarda kısadanda olsa tesettüre girmiş.ufak bir cümle '' eğer ufak kız bebeğinizi kapatmak istiyorsanız onu şimdiden alıştırmalısınız bere şapka küçük esarp gibi kafasında birşey taşımaya alışkın olması gerek buna ufakken başlayın tarzında ..yani biraz islami değerler ön planda.bu değerler bence insana zorla değil isteği ile yapılır o yüzden oraları es geçersek kötüde değil.mesela daraldığın bir dönem okursan moral verebilir.anneliği daha anlamlı kılıyor bazı anlattıkları.deneme yap bir iki kitapla genel olarak anlatımı her kitapta aynı ..Cevaplamak için Üye ol