Kefir mayası

surup76 soruyor: 10

Sevgili Nurti anneleri, ben Antalya Konyaaltı'nda ikamet ediyorum. Bu aralar kendi kefirini yapmaya kafayı takmış biri olarak kefir mayası arıyorum. Var mı bana el uzatabilecek hayırsever birileri acep :)) ?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


winniethewizardpooh

Aynen ben de 1 aydır arıyorum, daha önce buradan grup kurup birbirlerine gönderen anneler vardı. Onlarcasina mesaj attim, nezaketen bile donmediler :((( Ben de talibim mumkunse;)


melihece

Bana mesaj atmadınız:) annelerin de hakkını yemeyin rica ederim yaz dönemi sonuçta tatil çocuklar derken kimse 7/24 online olamıyor. Burada arkadaşımız grup kurdu o bize maya gönderdi biz de çoğaltıp kim istediyse ona gonderdik. Bu ara sürekli mayalıyorum çoğalmaya başladılar biraz daha büyümeleri gerekiyor eğer bir hafta beklerim derseniz gönderebilirim. Bu arada elinde maya olan arkadaşlarımı da buradan grubu tekrar canlandırmaya davet ediyorum malum son bahar geldi hastalık mevsimi açıldı..


winniethewizardpooh

;) teşekkür ederim, ben talibim;)


yasminada

Bana da bir mesaj gelmedi eger nick degidikligi yoksa


yasminada

Gonderen 3.5 isimiz ikimiz degiliz mesela mesaj alanvioletbird

merhabalar;

melihece ve yasminada kefir mayası ben de rica edebilir miyim? Kaç saat bekletmemiz gerekiyor, nasıl mayalarsak ekşi veya tatlı olur vs. gibi  bizi bilgilendirebilir misiniz? 
Kızım ayranı çok seviyor, ayrana yakın bir tat elde etmem mümkün mü? 

Teşekkürler. 


nukhetsp

ben de mayalıyorum. bir kaç gün önce bir arkadaşıma verdim ve sırada bekleyen bir arkadaşım daha var biraz beklenebilirse isteyene gönderebilirim. ama nasıl yollanır onu bilmiyorum. ben hep elden bir kavanoz suyun içine koyup dağıttım bugüne kadar. kargoyada bu şekilde verilebilir mi, yolda bozulur mu bilemiyorum. ben 16-18 saat bekletiyorum ve tadı çok güzel oluyor.


melihece

Nukhetsp şu şekilde gonderdik hep; kırtasiyeden içine pul yada boncuk konulan küçük şişelerden alıp içini boşaltıp iyice yıkayıp 2-3 adet maya ve onu ortecek kadar su doldurduk. Kargo şirketleri bu şekilde sorun yaşattığı için küçük bir hediye kutusuna koyup o şekilde gönderdim ben:)

 

betek, bu hafta bir arkadaşıma gönderiyorum ben ama istersen sana başka arkadaşımı yönlendireyim yada beklerim dersen on gün sonra da sana yollarım her gün mayalıyorum yetiştirmek için elimden geleni yapıyorum. Şimdi çok vaktim yok sana arkadaş daveti gönderiyorum guncelde ayrıntılı tarif ederim:)aktiva

Merhabalar,
melihece ve yasminada kefir mayası ben de rica edebilir miyim?


violetbird

çok teşekkür ederim melihece. Sağlıklı beslenmesine katkıda bulunmak için kızıma kefir içirmek istiyorum. Sorun değil, 10 gün bekleyebilirim de, arkadaşınızın elinde varsa ondan da alabilirim. Cevaplamak için Üye ol