bebeğin olduğu odada sinek kovucu tablet kullanmalı mı?

_Sezin_ soruyor: 10

Evimizde çok dikkat etsek de sivrisinek oluyor. Oğlum da beşikte yattığından cibinlik takamıyoruz henüz. Sinek kovucu tablet kullanıyor musunuz? Biz mecburen kullanıyoruz ama zararı olur mu acaba?

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


kuzununannesi

ben kullanmıyorum .. sana da su sebeple tavsiye etmem.. tabletlerin takıldıgı plastik aparat yangına sebep olabiliyormus.. bir dönem bununla ilgili mailler dolasıyordu.. hatta sebebinin bu oldugu da cok zor anlasılmıs..

 miniğin odasını bırak evin diğer odalarında bile kullanma onu..

oda parfümleride aynı sekilde..


Yasemina

kızım gecen yaz sızınkı kadardı ve hasır besiginde uyurdu, uzerine gozenekli bir tul orter, tulu de kaymasın diye yanlardan mandallardık, sinek gelmezdi. Ama ben onun oldugu ortamda vantilator, havalandırma ve sinek kovucu alet kullanmıyorum


selencem

Ben kullaniyorum. Yazliktayiz ve sinekler cok fazla. Uyurken isirilmamasinin tek yolu bu. Ayrica ben klima da aciyorum. Tabi ki filtresi cok temiz ve kaliteli bir klima. Ben soguk diye kapatirsam oglum sicaktan uyaniyor :))


_Sezin_

Klimamız yok ama odanın diğer köşesine yönü de ters istikamete gelecek şekilde vantilatör açıyorum mecburen havalandırmak için yoksa hamam ortamı oluşuyor odanın içinde..ter içinde kalıyor yazık...
beşiğimiz de kraftın dondy beşiği dolayısıyla üzerine tül takamıyoruz...tablet de içime sinmiyor ama ısırılması daha kötü deyip takıyorum...şu organik lavanta kokulu bileklik varmış  sinekler için onlardan kullanan var mı?


zeynepanne

bileklikler için de iyi değil diye duydum. ilk kontrolde doktorumuza soracağım. yazlıkta raid elektro diye bir ürün kullandık. sonuçta onda da bir tür kimyasal var. kısa süreli olduğu için kullandım ama içim de rahat değildi. bu arada yine de bir şekilde sivriler her tarafını yediler kızımın. hatta tatilin son günü bir şekilde bir böcek ısırmış, iltihaplı kocaman taş gibi şişlikler oluştu ertesi gün.
bulunduğu odada takmamak çözüm olabilir mi? koridora falan takılabilir belki.
jokerlerde bir ürün görmüştüm, sinek kovucu, onu soracağım bu hafta sonu._Sezin_

Teşekkürler sıvı olandan alayım ben de bari...


iptal_uye

uyurken klima açık olduğu için odanın kapısı kapalı oluyor. bu yüzden yatmadan önce bir süre takılı tutuyorum sinek kovucuyu. ayrıca başka yerde kalırken klima imkanımız olmadığından camlar açık olarak sürekli takıyorum. benim de içim çok rahat olmuyor ama bir akşam takmamıştım kuzucum kızarık kızarık olmuştu.


NORTH_TAN

biz geçen yaz sorduk. Yatmadan önce odasında 15 dakika sonra çıkarın ve sinek kovucu ile aynı odada kalmasın dedi.
Bu sene koridora takıyorum. Isırdı mı evet ama çok az.elvan

yatarken cibinlik kullandık biz. odada raid kullanmadık, yaydığı kimyasal zararlı olabilir endişesiyle. vantilatörü de kullanamadık. ayaklandığı için, tehlikeli olabileceği için... çok sıcaktı maalesef... cibinlik işe yaradı diyebilirim. bir gün ısırıldı. sanırım cibinliği gece açıldı ya da gece kalktığında yanıma aldığımda oldu...


guven

Tablet bence kesinlike kullanmayın simdi cok güzel ürünler var, ben unnado.com'dan aldim radarcan diye hafif bir ses yayıyor, erkek sivrisinek sesi olduğu icin asıl ısıran dişi sivrisinekler kaçıyor, ben akşamları üzerimde taşıyorum gerçekten hiç ısırmadı daha, bebegin başucuna koyarım diye aldım:

Hiçbir zararı yok, sadece dikkatinizi verirseniz hafif duyulan sinir bir sesi var (yani gece uykuda rahatsız edebilir) simdi oda icin sesis olanını almayı planlıyorum:Cevaplamak için Üye ol