Sallayarak uyuyor

mantarsote soruyor: 9

Kızım 7 aylık. Önceden kucakta sallayarak uyutuyorduk, kolik bir bebekti. Aylarca kucagımızda sallayarak uyutabildik ancak. Şimdi kucagı bıraktırdım ama yatagında sallayarak uyuyor. Şuan sorunumuz tatilde gideceğimiz yere yatağını götüremememiz. Kucakta uyumuyor artık. Ayakta sallayarak da uyutamıyorum. En pratiği o diye düşünmüştüm ama uyumuyor. İlla yatağına koyacağım, kısa bir süre sallamak yeterli oluyor ve uykuya dalıyor. Ama başka yere gittiğimde uyutamıyorum, huysuzlanıyor, gözünden uyku akıyor ama yine de uyumuyor. Portatif salıncak markası tavsiyesi alabilirim? Başka nasıl uyutabilirim? Her türlü tavsiyeye ihtiyacım var.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


iflah_olmaz

sallamayı bırak dicem ama kelin ilacı olsa:-))graco marka kullandık 6 ay kadar.dayanıklılar.ama kilosu arttıkça hele de alışırsa sığmamaya başlıcak o zaman tümden yanarsınız.bi de pilli almayın fiyatını 2-3 katlar masrafı.elektrikli olursa da risk:-)))

NAPIN EDİN SALLAMAYIN:-))

 


mantarsote

Çarşafta sallamayı da denedik ama nedense orada çok korkuyor. Çığlık çığlığa ağlıyor. Ayakta sallamayı da denedim en pratiği o gibi geldi. Onu da sevmedi. Bagajımız büyük ama eşyası da çok. Bebek arabası vs. derken park yatağa yer kalmadı. Sallayarak uyumaktan nasıl vazgeçiricem bilmiyorum. Bir sürü kitap da okudum ama o yöntemler benim kızıma işlemiyor maalesef. :(


nilinmasali

cuma günü yola cıkıcaz aynısının salıncakta uyuyan versiyonundan da bende var,yatakta sağa sola,salıncakta öne arkaya doğru sallandıkları için benimki mesela yatakta sallanmayı kabul etmiyor,bu durumda sizinki salıncakta uyur mu emin değilim:(,

bu arada yatağımızı arka koltukların önüne yere koyarak götürücez biz(eşimm bundan haberdar değil;),siz yer müsait olursa cingene salıncagı kurabilirsiniz gectiğimiz yazı onunla gecirmiştik,birde onun dısında e bebekte bir hamak görmüştüm kapanınca ne kadar yer kaplıyor bilmiyorum ama bi göz atın dilerseniz iyi tatiller:)


CokBilmis

Ben de sallanarak uyurmuşum, kendi açımdan herhangi bir zararını görmedim :)

Ben de kızımı 6. ayından 21. ayına kadar gündüzleri hep hamakta sallayarak uyuttum. Hatta hasta olduğu zaman geceleri de hamağında uyurdu. Hamağı her yere taşıdım yanımda, deniz kenarında, piknik alanında, misafirlikte, otel odasında bile hamağında uyumuştur :)

http://sormabulmadunyasi.blogspot.com/2012/02/bebegi-uyutmann-en-kolay-yolu-nedir.htmlottobottorobotto

Benim cevabım nereye gitmiş acaba?Bebekle beraber okuyup yazmaya çalışınca böyle olabiliyor demek ki.Oğlumun ilk hackerlık denemesi başarılı olmuş.


gulenozel

Biz de hamak var, onlarda çok küçük olmuyor, katlanmiyorda biz de tatile giderken götürmedik ancak bizim gittiğimiz otelde bebek icin park yatak verdiler bize bu sebeple bir sorun yasamadık. Eğer otele tatile gidiyorsanız otelinizde olabilir.


Zumrut_Mert

cokbilmişe katılyom bende bizimki tabi hamak deilde tabandan asyla bilen sallyncak onu aldıkdan sonra ohh dedim :) buymuş yanı


mantarsote

ottocum senin cevabın nereye gitti bilmiyorum ama gitmeden önce okuma fırsatı buldum. :) cokbilmisin verdiği linki vermiştin sanırım. teşekkür ederim hepinize. şimdi benim cadı evdeyken kendi yatağında sallanarak uyumuyordu, kucağımızda sallayarak uyutuyorduk o vakit. iyi ki fıtık mıtık olmadık o ara. :) sonra annemlere geldik ve burada annemin yeğenime aldığı bir yatak var sallanır cinsten onda yatırdık kızımı. o yatakta deli bir icat. :) bir dokunuyorsun salıncak gibi birkaç dakika kendi kendine sallanıyor. çok pratik. hazır bu yatak varken kızımı kucakta sallamayı bıraktırayım dedim ve anında başardık çünkü yatak hamak gibi sallanıyor. dokununca kendi ağırlığınla baya bi sallanıyosun. sığabilsem içine ben yatıp sallanıcam o derece. şimdi tek derdimiz bu yatağı yanımızda götüremeyeceğimiz için gittiğimiz yerde kızımı nasıl uyutucaz? birkaç kez başka şekillerde denedik ama ı ıh uyumuyor. kucağı unuttuk ama yatağa kapıldık. napıcaz hiç bilmiyorum. hamak araştırıyorum. çingene beşiği kurucam olmadı. pencereden kapıya filan ip gerip. :)) sallamadan uyutmayı başarana kadar böyle bişeylerle idare edicez galiba.


mantarsote

Hmmm dışarı çıktığımızda pusetine koyunca eve dönmeye yakın uyuyor. O kadar geziyoruz, azıcık uyusun biz de rahat rahat gezeriz diyoruz, pilimiz bittiği vakit o uykuya geçiyor. :) Yine de denerim aslında iyi fikir gibi görünüyor ama benim kızım beni yormadan rahat edemez tahminim. :))


Cevaplamak için Üye ol