Gaz sancısı - gaz masajı

nurturia soruyor: 9

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


nisannn

benim kizim da gazli ve kivraniyor ayni sizin bebeginiz gibi. kivranirken de yuzunu gozunu ciziyor. ben yedirmeden once cikariyorum gazini, yedirtikten sonra yapilan hareketler yuzunden hemen kusuyor cunku.
bende ise yarayan yontemler; elde sallamak, poposunu boslukta birakarak kucakta sallamak, nazikce yuvarlamak, hafifi hafif popusa pit pit vurmak(uzman tv de gormustum), dizime yuzustu yatirarak sirt sivazlamak. bir de annem ve kv karnina hakiki zeytinyaglarindan surerek masaj yapiyorlardi, ise yaradi mi bilmiyorum:) sonra esim yapmayin felan dedi kestik.


happypipek

O gaz sancıları benim kızımda gazını yapamadığı zaman oluyordu. Yemeğini yedikten sonra mutlaka gazını çıkarın. Ama o gaz çıkınca iş bitmiyor. Sonradan yine geliyor. Eşim bacaklarını dizlerden tutup göğsüne dogru iterdi hafifçe bastırarak, hemen pırt pırt yapardı. Ayaklarına acı elma yağıyla masaj yapın. Bizde işe yaramıştı. Nurse harvey kullandım, zinco kullandım, rezene çayı kullandım. Mümkün olduğunca bağırsak kısmını hareket ettirin. Kolay gelsin..


asklepios

Banyo sonrası yapılan masaj, uzun ve rahat bir uyku çekmelerini sağlıyor. Biz her akşam banyodan sonra bebe yağı ile masaj yapar yatırırdık, 4-5 saat kesintisiz uyurdu. Gerçekten 3. ayda bıçakla kesilmiş gibi bitti gaz. Ama hala her gün banyo sonrası masajına devam ediyoruz...


pink09

bizde neo baby sonrada  sab kullandık ama arkadaşımın aktarda yaptırdığı elma,badem,çörek otu yağlarının karışımı gerçekten çok işe yaradı bizdefkan_20

benim oğlumunda gaz sancısı çok fazla gazını ve tuvaletini yapamadığı zaman kıvranarak uykudan uyanıyor bizde karnını biraz el masajıyla ısıttıktan sonra bacaklarını dizlerden tutup göğsüne dogru hafifçe iterek çıkartıyoruz çok işe yarıyor her sancıda 20 kez yapıyoruz 8.de zaten gazını atmaya başlıyor.sapsimpleksi bizde kullanıyoruz ama o sancılar mutlaka oluyor.inş. bir kaç ay sonra bu sancılar kalmayacak...


urasbebek

dogumdan bu yana gazlı bi bebegim var dr üç aydan sonra geçer diyor ama geçmiyor:( bebegim dört aylık ben dogumdan itibaren papatya rezene veanoson çayı içiyorum.faydasını gördüm.emziriyorsan dene bence . her emzirmeden sonra mutlaka sırtına yavaşça vurarak gazını agzından çıkart(bazen uyuyo diye es geçiyoruruz o sancı yapıyormuş) sancısı oldugunda bacaklarını karnına dogru yavaşça bastır .altı açık karnının üzerine yatır debelenirken çıkartıyor. karnının üzerine yatıcada rahatlıyo ama gözetim altında tutman lazım başını kaldıırıp saga sola çevirdiginden tehlikeli. karnını sıcak tut .ılık havlu koyabilirsin. en önemli tavsiyem papatya rezene ve anoson çayı faydasını görecegine eminim. geçmiş olsun


mugemod

Uyguladıklarımız,

1) gaz için dr un önerdiği damla sizde kullanıyorsunuz. Uygulama şekli önemli. Emzirmeden önce verilmesi gerekiyor.sonra değil. Biz metsil kullanmıştık. Fark etmez aynı ozellikteler .

2)emzirmeden önce damla veriliyor sonra emzirme ve hemen gaz çıkartma. Karnı bacaginiza gelecek dik pozisyonda veya karnı omzunuzda olacak başı dik böylece daha rahat çıkar. Önemli olan karninin tam olarak noktaya baskı yapabilmesi omuz veya bacağıniza. Basininda dik olması. Zaten gazi ağzından çıkartırken kendisini ve başını diklestirmeye calisiyordur .

Gazin bagirsaklara inmeden cikartilmasi çok önemli. Gaz henüz baloncuklar şeklinde oluyor ilk etapta emdiğinde.bu aşamada çıkartılmalı yoksa o baloncuklar birleşiyor bagirsaklara iniyor ve sancı daha şiddetli oluyor. En önemlisi bu, gazı bagirsaklara inmeden çıkartmak.

3) kendi yemeklerinize biraz kimyon ekleyebilirsiniz.bu sütten geçen gazi biraz azaltacaktır.

4) gazlı durumlarda günde 100 cc kimyon rezene cayi.bunu dr. Unuza danışın lütfen.

5)ayaklarının altına ve karnına sıcak su torbası koymak.

6)gaz masajı emdikten yarım -bir saat sonra yukarıdakiler yapildiktan sonra yapılabilir. Hem rahatlar bagirsaklari da yumuşar daha rahat yapar.


duygucannn

 benim oğlumda çok gazlı bir bebekti.dediğiniz gibi gazı çıkarırdı ama uyanırdı,huysuzlanırdı vs. bize ilaçlar ve bitki çayları çözüm olmadı.sadece elma yağı biraz iyi geldi.gün içinde karnına 2-3 kez bir kaç damla damlatıp soldan sağa masaj yapmanızı öneririm.saat yönünde karnına masaj yapınc bağırsak çıkışına doğru hareket etmiş olursunuz.böylece daha rahat gazı çıkar.

  mugemod'un dediği gibi önemli olan gazı bağırsaklara indirmeden çıkarmak.böylece daha sancısız oluyor ve daha kolay çıkıyor.bunun içinde doktorum emizirmenin ortasında ve sonunda gazını çıkarmamı söylemişti. yani siz emzirmeden sonra gazını çıkarmaya bakın.eğer buna rağmen sancısı olursa sancı anında zeytinyağı,elma yağı gibi doğal yağlarla masaj yapın karnına.sıcak havlu da bazen iyi gelirdi.Rabbim kolaylıklar versin.ama şunu bilin ki zamanla geçiyor.yavaş yavaş azalıyor ve geçiyor.en azından şimdi sadece üşütürse falan oluyor gazı.


yie

Anlatilanlara ilaveten doktorunuza biogaia kullanip kullanamayacaginizi bir sorun, derim..


Cevaplamak için Üye ol