Bakıcımı kıskanıyorum

aysodogan soruyor: 9

Merhaba, 7 aylık oğlum var. 2 aydır işe gidip geldiğim için bakıcısı var. Bakıcısıyla çok çok iyi anlaşıyor, ikiside birbirini çok seviyor, hatta bazen oğlumun bakıcısını benden çok sevdiğini düşünüyorum. Bana gülückler atmıyor, bakıcısının sesini duyduğu andan heyecanlanıyor. Ben adını söylediğimde bana tepki vermiyor, bakıcısı konuştuğu anda ona dönüyor. Kıskanmaya başladım.  Bakıcısıyla bu düşüncemi paylaştım, abartıyorsun diyor. Bu durum canımı çok sıkıyor, doğal mı? Bi fikriniz var mı?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


mother_of_sons

Sizden çok onu görüyor, alışması normal tabii ki. Sizin hislerinizde kontrol altında tutabildiğiniz surece normal. Zamanla düzelecektir.


gulsah_ata_mete

Benim oglumda sabah ben ise giderken aglamaz, aksam bakicisi giderken kiyamet koparirdi.. Gormezden gelmeye calisin bence, kimse szin yerinixi tutamaz :))


gulenozel

Bence doğal, yaşı küçük şu anda temel ihtiyaçlarını karşılayan kişiye bağlılık gösteriyor. Çünkü onun anlayışında şimdilik tüm ihtiyaçlarını karşılayan o, benimki de öyleydi ama yaş büyüdükçe kimin kim olduğunu anlıyorlar, annenin sadece ihtiyaç karşılayan kişi olmadığını gündüz olmasa da sevgisini bildiği kişi olduğunu biliyorlar. Benimki şu anda neredeyse 2,5 yaşında ve bakıcıyı umursamıyor bile, akşam ben gelince ya da babası benden önce eve gelince, tamam annem/babam geldi sen gidebilirsin Hanım diyor. Ama ben de  sedanne'ye katılıyorum, benim şahsi fikrim ne kadar muhteşem olurlarsa olsunlar bakıcılara çok fazla vazgeçilmez olduklarını hissettirmemek. Sonra bak bana anne diyor, bak bensiz yapamıyor vb. gibi bir düşünce tarzı ile davranışları değişebiliyor. 


maviboncukk

Kim bakarsa, kim wmek verirse en çok çocuk ona daha düşkün olur. Bu çok normal..glssh

Benimkine de annem bakiyo ayni olayi biz de yasiyoruz. Sen geldigin anda bakicinin gitmesi ve bolca kaliteli vakit gecirmeniz duzeltebilir. Bikac ay sonra biraz daha buyunce bize daha duskun olacaklardir diye düşünüyorum


bellroad

3.5ayliktan itibaren ogluma bakici bakiyor. ikinci bakicidayiz su an. ikisini de cok seviyordu, hele simdilki bakicimizi gorunce abla abla diyip deliriyor resmen. burda is bakiciya dusuyor. bizimkiler bu konuda sagolsun cok guzel yonetiyorlar sureci. gun icinde surekli, anne baba dedirtip annen gelecek, seninle oyunlar oynayacak, bunu anneye gosterelim, annenin isi bitsin seni alacak, parka goturecek seklinde gun icinde surekli benim reklamimi yapiyorlar. ben gelince oglum resmen ustume atliyor, bakici da bir adim geri cekiliyor. birlikteysek ben istemedigim surece bakimini ben yapiyorum bakici diger islerle ilgileniyor, anne varken annemle oynuyorum mesaji gidiyor. ben de evde oldugum tum vaktimi onunla geciriyorum boylece bir sorun yasamiyoruz, bakiciyi elbet kiskanir insan ama oglunuz sevmese aglasa daha mi iyi diye avutmak lazim kendinizi


aysodogan

Tüm cevaplarınız, paylaşımlarınız için teşekkür ederim.


dahlia

daha çokküçük bebişiniz.onun ihtiyaçlarını sevgisini tüm gün boyunca bakıcınız karşılıyor.benim kızımda babaannesiyle oynuyor ben gelince hiç bakmıyordu bana.içlendim.ama memnun oldum.çünkü kızıma ilgisi fazlaki kızımda memnundu.siz bakıcıya belli etmeyin.kendni değerli görüp sonra kendi lehine kullanabilir:)ne güzelki güvenle bırakabilceğiniz bakıcınız var.düzelir.siz zaten tüm zamanınızı çocuğunuza ayırıyorsunuzdur..


paylin

benimde annem bakıyor oğluma 2yaşına kadar işten geldim mi gittim mi hiç umru olmazdı oğlumun ama annem ortadan kaybolsun feryadı basardı sanki ben elalem o annesi gibi :) 2yaşından sonar bi anda değişti annemi yine seviyor ama artık annenin başka bir şey olduğunu anlıyorlar sanırım 2yaşından sonar şimdi kal anneanede diyoruz kalırım ama akşam gelip beni alırsan diyor:)Cevaplamak için Üye ol