9,5 aylık bebeğim emmeyi bıraktı 2. El elektrikli pompa almalı mıyım?satan var mı?

krc68 soruyor: 2

Merhaba, kızım 9 aylıkken aniden emmeyi bıraktı, asla emmiyor, ben de devam sütü+ elimle sağdığım anne sütü içirdim bardakla, biberonla vs. lokur lokur içiyor. 2. el ameda lactaline aldım ama yarım saatte 30 ml ancak çekebildi:( Ürünün pompası spectra aldı başka bir markaya ait, kendi setinin valfleri yoktu falan iade ettim. Elimle bile daha çok sağıyorum.
Sizce ne yapmalıyım, sütüm az olduğu için mi pompa çekmiyor, elektrikli pompa almalı mıyım, sütüm artar mı? İşime hangisi yarar?
Bu aşamadan sonra elektrikli pompaya çok para vermek istemiyorum açıkçası o yüzden 2. el uygun bir şey arıyorum ama işimi görecek, tavsiyesi olan veya pompasını satmayı düşünen var mı?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


hazalgorkem

Bazi bebeklerim boyle arada memeyi birakma girisimleri oluyor...yinede pes etme arada agzina vermeye devam et ben ilk kizimda yaklasik uc aylikbir donemde katiyen emmek istemedi bende bir gun boyunca emdirmedim aksama dogru memeyi tekrar vermeyi denedim pek yanasmadi aglaya sizlaya iki saat ugrasla tekrar emmeye basladi...pompa meselesine gelince medelayi tek gecerim swing adinda pompasini bir ara kullandim cok iyiydi...birde elektrikli pilli bir pompasi daha var onuda alabilirsin burdaki arkadaslarin cogu medela diyecektir...tavsiye ederim


fistikcik

Şuradan sıfır ya da 2. el (veya kiralık) pompalar bulabilirsiniz. Ciddi bir firma olduğu için valfinin ya da başka bir parçasının eksik çıkma ihtimali olmaz. Valf pompada çok önemli bir parça, o olmadan sağmadan sonuç elde edememeniz normal.

www.annesutupompasi.com

Sütünüzü korumak için sağarken bebeğin tekrar memeyi alması için denemeleri de bırakmayın. Ek gıda miktarını çok fazla mı tutuyorsunuz, onu bir gözden geçirin. Bir kaç gün ek gıdayı sınırlayabilirsiniz.
Sonra şu sorularda bahsettiğimiz önerileri deneyebilirsiniz :
http://www.nurturia.com.tr/questions/ae7673f0-bfa1-498b-aa65-9fdf00cf0494/1/ek-gidadan-sonra-bebegim-emmiyor

http://www.nurturia.com.tr/questions/338bdc08-9ca3-4986-a695-9fc0017368a4/1/bebegim-emmeyi-reddediyor-%28Cevaplamak için Üye ol