öksürüksüz hırıltı

nilinmasali soruyor: 5

Bir kaç gündür özellikle sabahları  uykuda iyice belirginleşen bir hırıltı problemimiz var,ara sıra basit burun tıkanıklıklarında da aynı sesi duyduğum ve halinde keyfinde bi değişiklik yada ates ,öksürük , halsizlik gibi bi şikayeti de olmadıgı için yine burundandır diyerek çok üstünde durmadım,ama biraz önce emzirirken fark ettim ki hırıltı burundan değil ciğerlerden geliyor(elimi sırtına koyunca hissediliyor) :(,evde bitkisel alternatifler denemelimiyim,zaman kaybetmeden doktora mı gitmeliyim bilemiyorum,benzer durumu yasayanlar siz ne yaptınız,öksürüksüz hırıltı ne anlama gelir?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


umutyigit

derin uykudayken nefesini sayın.

yanlış bilmiyorsam (netten kontrol etmek lazım) 40 tan  fazlası olur ise doktora gitmek gerekiyor.

ama derin uykuda olacak ve her nefes alış verişi 1 sayılacak.

yani sadece verdiği nefesleri veya sadece aldığı nefesleri sayabilirsiniz.

 

ayrıca burundan ise burnu açtığınızda hırıltı gelmez.


nilinmasali

teşekkür ederim,yeni daldı uykuya ,birazdan bakıyorum..


umutyigit

bu arada enfeksiyon ciğere inmiş ise evdeki bitkisel alternatifler çözmüyor ne yazık ki.

siz bi soluğunu sayın uykusu rahat çocuk hzuurlu keyfi yerindeyse bi sıkıntı yoktur büyük ihtimal ama yine de bu tür enfeksiyonlar çok çabuk ilerlediğinden en uygun zamanınızda bir doktora gidip dinlettirin sırtını. 5 dakikanızı almaz. içiniz rahatlar, ilaçlık bir durum var ise de erkenden önlemini almış olursunuz.

çünkü ciğere inmelerde  illa öksürük olcak ateş olcak diye bir kaide yok.


nilinmasali

umarım inmemiştir,inmez,hastaneler öyle kalabalık ki,sağlam çocuğu getirsem hasta olur diye korkuyorum,sınır 40 mış,30 saydım bu geceyi gecirelimde sabah devam ediyorsa mecburen doktor yolu gözükecek,tekrar teşekürler..


domer

buhar makineniz varsa bıkaç saat çalıştırabilirsiniz.hastanede de hava verecekler zannımca.benim oglumdada olmuştu ventolin vermişti Dr.ve hava almıştı hastanede.geçmiş olsunCevaplamak için Üye ol