Koklayarak yemek

ilkufuk soruyor: 8

Merhaba anneler,

2 yaşında bir oğlum var. Yemekleri yiyip yemeyeceğine koklayarak karar veriyor eğer kokusu ona hitap etmezse yemiyor ve eli bir şeye değse hemen kokluyor normalmi sizce?

Dönem dönem çeşitli huylar baş gösterip sonra geçtiği için buda normal mi yoksa müdahale gerekirmi tecrübelerinize ihtiyacım var.

Sevgiler

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


zehra

Benim oglum da aynen boyle. Bu yuzden hic peynir yemiyor, tadina bile bakmaya ikna edemiyoruz bircok yiyecegin... Yardim edemiyorum size ama anormal bir durum oldugunu dusunmuyorum. Sadece cok seciciler.


Cace

Benim oğlumda aynısını yapıyor, özelliklede ilk kez yediği şeyleri ağzından çıkarıp kokluyor ve öyle devam ediyor yemeye.. Bunun gelişimi içinde bir keşif oldugunu düşünüyorum. 2 yaşında  ve aynı davranışı yapıyor olmaları tesadüf olmasa gerek:)


Meowwow

38 yasindaki arkadasim da ayni seyi yapiyor :) demek ki koku duygusu gelismis yavrunun.ipekkusgoz

Bizimki de ağzına atmadan önce koklar. Ben öyle zamanlarda ona  'seni Küçük gurme seniiii' diyorum:)julyasia

benim kızımda aynen öyle yemek yiyor. koklamadan ilk lokmayı ağzına atmaz.

bazen sevdiği yemekleri bile kokusu değişik geldiyse yemeyebiliyor. bu da zamanla geçecek diye bekliyorum


nisannn

Komik olacak ama 29 yillik hayatimda ben hep boyle yerim, tabi ailede brz alay konusu oluyor ama... Genetik sanirim cunku babaannem ve cok benzetildigim halam da ayni sekil. Disarda yerken ya caktirmdan koklarim ya da oh mis gibi ayagi cekerek bi yandan kokuyu ceker oyle yer ya da icerim. Nomaldir herhalde bebeginiz, ben de kokuyu sevmezsem asla yemem,


zeyfe

3 yaşındaki ikizlerimden kız olan herşeyi koklar. Sadece yemek değil aklınıza gelebilecek herşeyi :) Bardak, kaşık, kıyafet, oyuncak, kitap, saç, çanta, ayakkabı, toka.......:))) İlk defa gördüğü bir nesneyi eline aldığında önce koklar sonra inceler bu neymiş diye. İkiz olmalarına rağmen oğlumda yok bu huy. Eşim de biraz öyledir Mesela yemeği önce bir koklar sonra yer. Yeni yıkanmış kıyafet bile olsa giymeden önce bir koklar :) Kızım eşime çekmiş ama boynuz kulağı geçmiş, babasından kat kat fazla :)) Sorun etmiyoruz hiç, koklama duyusu çok gelişmiş diyor geçiyoruz.


smmm06

benim oğlumda koklamadan yemeyenlerden çikolatayı bile koklar bi çok şeyi tadına bakmadan yemez bu yüzden bi çok şeyi yemez


Cevaplamak için Üye ol