Bebek arabalarıyla gezmek

Demgul soruyor: 5

Siz bebeğinizle nasıl geziyorsunuz biyerlere gidiyorsunuz? Kaldırımda gitmek imansız yoldan gitsen ayrı bi dert. Otobüse nasıl biniyorsunuz. Bebeğinzi kucaktamı götürüyorsunuz yorulmuyormusunuz. Artık çok sıkılmaya başladık daha öncede yazmıştım evimizin etrafında park falan yok ve caddede oturuyoruz. Şöyle binip otobüse gitsek diyorum valla kucakta taşınacak gibi değil çok yoruluyorum bide çantası. Babasının bizi gezdrmesini beklemek istemiyorum artık

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


nilinmasali

 11 aylık bir bebek zaten standart kangurularla tasınamaz fakat ergo baby bildiğim kadarıyla 4 yasa kadar kullanım imkanı veren tasıma pozisyonu itibarıyla çocuğu gayet sağlıklı kavrayan bir ürün,sling konusuna gelince ben küçük aylarda kullandım ama sonrasında kızım istemediği için devam edemedik,15 kg civarı bebeği olan ve kullanan bir çok arkadasım var hepside gayet mutlu mesut devam ediyorlar yasantılarına,çocuklar içine sıkıstırılmış gibi durmuyor bu ürünlerde o yüzden hayret etmeden önce bir deneyin derim;)


daco

Babybjörnün 2 yaş (veya iri bebekler) için olan bir modeli var buna da bakabilirsiniz. Kızım iri bir bebek olmasına rağmen neredeyse 1,5 yaşına kadar kanguru ile taşıdım. Kızım kanguruyu kabul ettiği için slingi denemedim. Bu zamanda da hangi bağ/bahçe/tarlanın önünden geçseniz, anneleri çalışırken kocaman çocukların/bebeklerin annelerinin belinin yanına veya sırtına bağlı olduğunu görürsünüz. Sling veya kangurunun mantığı da aynıdır. Bebek mutluysa, anne rahatsa ve anneye çocukla beraber olarak hareket özgürlüğü sağlıyorsa neden kullanılmasın...


bende fıstıkçık gibi gezdim, hem bebek arabası hem kanguru ile. Yandan asmalı, arabaya takmalı bir sürü çanta denedim, hiçbirisi küçük bir sırt çantasının yerini tutmadı. Yanınıza kendi çantanızı almayın. Özel eşyalarınızı kilitli şeffaf poşete koyun, akma/dökülmelere karşı korunmuş olurlar.    


aslidenizcan

Ben uç aylık cocugu taşıyamadım. Bravo sizlere


ema

Yaklasik 11 aylikken oglum,ergo baby aldim halen ara ara kullaniyorum;yalniz sirtimda tasidim ben.Yoruldum evet ama en rahati buydu benim icin.Suan 13,5 kg civari oglum yardimci olur belki fikir verir.


ElfAna

İlk bebegimle, tek basima gitmem gereken her yere gitmistim. 10kg. a kadar kanguru kullandim. Daha sonrasinda hafif baston puset. Kaldirim sorununun ustesinden hafif ir pusetle asabilirsiniz. 1yastan sonra hep toplu tasima kullandim. İkinci bebegimde arti olarak hayatimiza sling girdi. Kangurudan cok daha rahat.
Cevaplamak için Üye ol