Ankara öveçler veya yakın semtlerde kreş tavsiyesi

yasorko soruyor: 4

Merhabalar, oğlum için kreş bakıyorum, 21 aylık oldu ve işe başlamam gerekiyor. Öveçler 2. Caddede oturuyoruz, bu civarda ya da çok uzak olmayan semtlerde önerebileceğiniz kreşler var mı? Acilen karar vermemiz ve başlatmamız gerekebilir. Deneyimlerinizi, önerilerinizi paylaşabilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


gulenozel

Ben de Dikmen Caddesinde oturuyorum, daha sonra işime yakın bir yerde kreşe karar versem de bizim civarda en çok Rota, Akapedya ve Alican Kreş'in tavsiye edildiğini gördüm buradaki tartışmalarda. Onları inceleyebilirsiniz.


birgun

Benim oğlum 11 aylık dan beri Alican kreşe gidiyor memnunuz. Personeli çok güler yüzlü. Bütün hocalar tüm sınıflardaki öğrencileri tanıyor. Ben en çok bu tarafını seviyorum. Yöneticisi psikolog. Gidip bakmanızı tavsiye ederim. Daha önce tavsiyede bulunduğum kişiler çocuklarını oraya verdi memnunlar.


kedilerinannesi

benım oglum bu sene alican yuvadan mezun oldu çok temiz çok güvenli bir kreş. çok memnundum en ufak sıkıntınızı çözmek için ellerinden geleni yapıyorlar, kurucusunun kreş müdürünün sınıfta geçen her olaydan haberi oluyor. biz memnunduk bizim arkadaşlar da gönderdi onlarda memnun çok şükür


yasorko

Ben de araştırırken en çok bu kreşlerin ismini duydum, bunlardan rota ve akapedyaya gidip birer ön görüşme de yaptım. 


Rotanın sokulludaki binasını beğenmedim açıkçası. Dar koridorlar, geçişler, karmaşık bir bina. Çok nazikler, prezantasyon güzel, broşürler vs. ancak beni çocuğum o kreşe başlarsa tam olarak ne yapacağı, nasıl bir eğitim alıp zamanını nasıl geçireceği konularında aydınlatamadılar. Sanırım daha büyük yaşlar için programları daha net ama 2 yaş için pek öyle değil. Bir de bana çok ticari bir yer izlenimi verdi.

Akapedyanın binası daha ferah geldi bana. Sahibi Malik Beyden dolayı doktor avantajı çok güzel ama onda da mesela çok güzel şirin küçük bir revir gösterdiler ama çocuklarda hastalanma ve bunun yayılma hızını da düşününce ne kadar etkili olur, ne kadar avantaj olur bilemedim. Yine ticari bir havası ve tam olarak çocukların nasıl bir eğitim alıp zaman geçirecekleri kısmı daha iyi olsa bile yeterince aydınlatıcı değil. Daha samimi geldiler bana, bu tabi benim hissim sadece.
Cevaplamak için Üye ol