uyku sorunumuz :((

almi_la soruyor: 3

herkese merhabalar...
kızım almila 27 aylık ve hala uyku sorunumuz devam etmekte. öğlen uykularımız yok oldu ne yaptıysam uyumamak için elinden geleni yapıyor. gece uykularımızada 1 saat ayakta sallanmadan dalamıyoruz. her yöntemi denedim ama uykuyu sevdiremedim kendi kendine uyumamak için her yolu deniyor.
sevgili anneler lütfen bana yardımcı olun.
sevgilerimle. ebru

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


UykuMelegi

Ne yaptığınızdan çok neyi ne kadar süreyle ve ne tutarlılıkta yaptığınız. Bir metoda başladığınızda bu yaşdaki çocuk için en az 1 hafta vazgeçmeden karar verdiğiniz şeyi yapmanız lazım. Eğer daha önce bir yönteme ya da bir değişikliğe başlayıp tekrar ayakta sallamaya geri döndüyseniz, yeni başlayacağınız herhangi bir değişiklikde daha da zor olacaktır değişim. Bu nedenle bundan sonra deneyeceğiniz metodu seçtikten sonra www.annelerindunyasi.com 'daki iki yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Kesintisiz gece boyu uykular dilerim.

Uyku Meleği - Seride Samurkaş Karaç


Cananay

Benim oglum 19 aylık ve bizim de gece uyku sorunumuz var. 1-2 saatte bir uyanıyor. Poposundan hafif hafif sallayınca tekrar uyuyor ama bu islem sabaha kadar defalarca oluyor.


UykuMelegi

Sevgili Cananay,

Gece bu kadar sık uyanmasının sebeplerinden biri de gündüz uykularının gerektiği sürede olmamasıdır. Sadece kendi kendine uyumayı öğretirken günlük rutininizi de gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Kesintisiz gece boyu uykular dilerim.

Uyku Meleği - Seride Samurkaş KaraçCevaplamak için Üye ol