Babaya düşkünlük

gazelra soruyor: 9

kızım 29 aylık  ve bebekliğinden beri babasına çok bağlı.8-9 aydır eşim evden çalışıyor.adamı bir an bırakmıyor.yürümüyor bile onunlayken ev dahil bu duruma.baba kuciş der sürekli.sabah baba diye kalkıyor ben gidersem ağlar sen git yat falan der.dışarı çıkacaklarsa anne sen gelme,evdelerse odanın kapısını kapatır.hep birseyler ister babasından,şunu getir çadır yap,tv aç gibi ama tabi anne sen getirme de der.eşim gerçekten yapar hepsini.aslında ben de çok eğlenceli biriyimdir.şarkılar,oyunlar falan ama babası varken istemiyor beni.biraz üzülüyorum bu duruma.acaba bir yerde yanlış mı yapıyorum yoksa ne yapsam aynısı mı olur?babaya düşkün olsun sorun değil ama onunlayken beni resmen ittiriyor.o gidince baba diye hıçkırır.zamanla normale biner mi sizce?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


gulenozel

Bence biter yani umarım biter; aynısının erkek versiyonu var bende düşkünlük de bana yönelik. Biri telefonumu eline alsa bile kıyamet kopar annemin telefonu dokunma diye. Eşim dokunmaz sevemez beni; keza annem babam da. Herşeyi bana yaptırır, bana kendini taşıtır. Eşimi kovar; ben de çok şikayetçiyim çünkü çok yoruluyorum ama bir dönemdir diye umuyorum benim oğlum 27 aylık


selencem

Oğlum da aynı kızınız gibiydi! Durum da benzer, eşim evden çalışıyor, bense çok uzun saatler ofiste oluyorum. Hala babacı ama artık beni uzaklaştırmıyor. Bizim yaptıklarımız: haftasonu en az bir gün sadece ikimiz geçiriyorduk, hala da yapıyoruz. Hatta ikimiz tatile gitmiştik 5 gün annemlere, sonra çok düzeldi. Fark ettim ki gün boyu yorulan baba ben gelince sessizce kaçıp çekiliyor, bu oğlanın algısında anne gelince baba gider diye kodlanıyordu. Şimdi eşim direk çekilmiyor, çalışma odasına geçecekse de mutlaka kendiyle ilgili bir sebep söylüyor. Bir de bunu takıntı yapıp üstüne gitmek işi zorlaştırıyor.


Betul_lalezeynep

2. doğunca bitiyor:)))

Bizde de durum daha da vahim. Babayla yatar, baba sırtını dönse kahrolur vs vs. Kardeşi emerken kıskanıp artık bana sarılır oldu:)


bellroad

oglum 13 aylık, babası dogumundan beri onunla cok ilgilenmeye calıssa da yine de reddediyor onu. saat 6da ben geliyorum 630da babası, yatana kadar donusumlu veya birlikte ilgileniyoruz. yine de kucagında cok nadir durur, aglamaya baslar. odadam cıksam oyuna dalmamıssa pesimden gelir. beni gordugu anda ustume atlamaya calısır. Kocam da tamam anne geliyor, anne burda, anne gelecek demekten helak oluyor. tabii arada beni istemiyor, beni sevmiyor, hep boyle mi olacak diyorum ama bilemiyorum da.. okuduklarıma bakılırsa bu durum daha 2-3 sene surecek gibi..gazelra

betul_lalezeynep 2. doğunca geçer güzel yaklaşım:).cevapları okudum geçer inşallah diyorum.bazen çok sinir oluyorum çünkü sevmeme bile izin vermediği çok oluyor.


ikikiz

Selam,

Aynı durum bende de var. Kızlarımdan biri babaya acayip düşkün babası varsa devamlı sen git der bana . dışarıda asla benle yürümez devamlı baba. Herşeyini babası yapsın ister. Bu durum ben  onlar 15 aylıkken işe başlamamla başladı. Kızıma sorduğumda sen işe gidiyorsun diye cevaplıyor. E babanda işe gidiyor dediğimde o hep gidiyordu diyor. Bu durum beni ne kadar çok üzsede sanıım zamana bırakmaktan başka çare yok.


karanfilim

aynı durum benim büyükte de 2,5 yaşına kadar oldu.Herşeyini babasının yapmasını ister , gece bile baba diye ağlardı çok üzülürdüm.ben küçüğe hamile kalmamla biraz , doğum yapmamla tamamen değişti.şimdi de tam tersi bana düşkün 


hat

Buna oedipus kompleksi deniyor.erkek anneye kız babaya düşkün oluyor.bir çeşit aşk:)oyüzden de eşler den diğerini itme eğilimi normal.çünkü ona rakip olarak görüyor. sonra bu kompleks 3 yaşından sonra kız anneye erkek babaya benzemeye çalışarak yani onunla özdeşim kurarak çözülüyor.annem babamla eş bende onun gibi olursam beni daha cok sever mantığı.sabredin az kalmış:)


Betul_lalezeynep

Ne güzel bir açıklama @hat teşekkür ederim... Bizim benzeşme dönemi o zaman kardeşle üst üste geldi. Ben kardeşten sandım:)


Cevaplamak için Üye ol